Čo je aplikácia BitcoinFees?

Čo je aplikácia BitcoinFees?

 

 

Väčšina Bitcoin užívateľov vie, ako fungujú transakčné poplatky. Vo väčšine prípadov nie je dôvod platiť vysoký poplatok za odoslanie transakcie. Niektoré peňaženky však z nejakého dôvodu automaticky neupravujú toto číslo. Tu na scénu prichádza aplikácia BitcoinFees. Môže to byť veľmi užitočný nástroj pre Bitcoin užívateľov, hoci v prvom rade by nemala byť vôbec potrebná tretia strana pre určenie správnych transakčných poplatkov.

Aplikácia BitcoinFees pre Android a iOS

Počas niekoľkých posledných rokov sa vyskytlo množstvo problémov týkajúcich sa Bitcoin transakčných poplatkov. Najmä v čase, keď sieť zaznamenala množstvo transferov, mali tieto poplatky tendenciu prudko rásť. V niektorých prípadoch ľudia minuli niekoľko dolárov v hodnote Bitcoinu ako poplatok, aby sa ich transakcia realizovala. Takáto situácia nie je udržateľná a spôsobuje veľa zbytočného napätia.

Samotný výpočet správneho Bitcoin sieťového poplatku nemusí byť jednoduchý. No určite sa to dá stanoviť, ak sa pozrieme na súčasný mempool. Človek by však očakával, že väčšina Bitcoin peňaženiek automaticky upravuje sieťový poplatok podľa potreby. Zatiaľ čo niektoré tak robia, stále sa nájdu také, ktoré si účtujú štandardné – a vysoké – poplatky bez ohľadu na preťaženie siete.

To je dôvod, prečo spoločnosť Living Room of Satoshi predstavila novú mobilnú aplikáciu. Aplikácia BitcoinFees bola navrhnutá tak, aby neustále zobrazovala aktuálny odporúčaný sieťový Bitcoin poplatok. Je to zaujímavá funkcia a mnohí ľudia ju zaiste ocenia. Zároveň je však trochu smutné, že potrebujeme úplne samostatnú aplikáciu na tento špecifický účel. Bolo by oveľa pohodlnejšie, ak by všetky peňaženky upravovali poplatky v reálnom čase.

Hlavnou pointou predaja aplikácie BitcoinFees je, že užívateľom vždy ponúkne ten najlepší poplatok v prípade ich potrieb. Táto čiastka je kalibrovaná na základe požadovanej ceny a času potvrdenia, v závislosti od preferencií užívateľov. Okrem toho samotné rozhranie aplikácie vyzerá celkom vyhovujúco a malo by byť dostatočne jednoduché na použitie pre prakticky každého, kto sa zaoberá Bitcoinom. Aplikácia navyše zobrazuje počet blokov potrebných na potvrdenie jednej transakcie. Podľa nášho názoru ide o skvelý aspekt tejto aplikácie.

Spoločnosť Living Room of Satoshi si zaslúži pochvalu, že sa rozhodla zájsť takto ďaleko a začala vzdelávať ľudí v oblasti Bitcoin sieťových poplatkov. Táto téma je už dlhšie predmetom rozsiahlej diskusie, no zatiaľ nebolo nájdené žiadne skutočné riešenie. Pripusťme, že pre skúsených užívateľov nie je ťažké určiť si vlastné poplatky, keďže takmer každá peňaženka umožňuje užívateľom nastaviť si vlastné poplatky. Naopak, ak ľudia nevedia, čo vyplniť, táto funkcia sa nepoužije.

Zostáva otázne, či po aplikácii BitcoinFees bude výrazný dopyt. V súčasnosti je k dispozícii pre iOS i Android. Zatiaľ s istotou vieme, že sa jedná o zaujímavý nástroj, ktorý rozhodne treba sledovať. Stále však platí, že poskytovatelia peňaženiek budú musieť nájsť spôsob, ako priebežne aktualizovať odhady poplatkov.

 

 

Zdroj:themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart