Citigroup plánuje ponúkať obchodovanie s kryptomenami

Americká nadnárodná spoločnosť Citigroup Inc. so sídlom v New Yorku, ktorá ponúka bankové a finančné služby vyvíja nový spôsob, ako zabezpečiť kryptomeny bez toho, aby ich investori skutočne vlastnili. Jedná sa o menej rizikovú alternatívu pre inštitucionálnych investorov.

Na platforme sa už pracuje

Nový produkt, známy ako DAR (Digital Asset Receipt), bol vyvinutý v spolupráci s bankami a tímami na vytváranie kapitálových trhov.

Držanie digitálnych aktív je podobný American Depository Receipt (ADR), ktorý umožňuje investorom so sídlom v USA investovať na globálnych akciových trhoch. ADR sú v podstate sprostredkovateľmi zahraničných akcií, ktoré sú držané bankami a vydávané investorom ako určité potvrdenie. Citigroup investuje v oblasti ADR od roku 1928.

Správy naznačujú, že spoločnosť Citigroup za posledné dva mesiace pracuje na produkte DAR. Niektorí tiež potvrdili, že Citi informovala aj svoje interné pobočky o tom, že nový produkt DAR sa užvyvíja.

Citigroup nie sú jediný

Vytvorenie určitého digitálneho potvrdenia o aktívach, ktoré je plne v súlade so súčasnou reguláciou, by mohlo viesť k širšiemu prijatiu medzi inštitucionálnymi obchodníkmi a hedžovými fondmi. Navrhované aktívum by takisto urobilo Citigroup ako prvú banku, ktorá obchoduje s Bitcoinom, čo by ju mohlo preniesť na predné miesto v závode o digitálnu adopciu.

Goldman Sachs tiež hľadá nové spôsoby, ako priviesť tradičných investorov k obchodovaniu s kryptomenami. Okrem spoločnosti Goldman Sachs, banka Wall Street Bank of New York Mellon Corporation, JPMorgan Chase & Co a spoločnosť Northern Trust Corporation tiež vyjadrili záujem ponúkať inštitucionálnym investorom regulované kryptomenové produkty.

Blockchain spoločnosti ako Coinbase, BitGo a Circle taktiež jednali s regulačnými orgánmi o vývoji nových služieb v oblasti úschovy pre kryptomeny. Spoločnosť Coinbase nedávno predstavila súbor služieb určených pre inštitucionálnych investorov s názvom Coinbase Custody, ktoré poskytuje bezpečné uloženie kryptomien, finančnú kontrolu a ich poistenie.

Zdroj: 1

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart