Čínske banky tvrdia, že nezmrazia legálne krypto účty

Čínske banky objasňujú, že nebudú rušiť žiadne legálne krypto účty.

Povráva sa, že čínske banky zmrazujú klientske účty, ktoré majú v histórii nákup a predaj kryptomien. Podľa správy Chinatimes z 13. júna banky v Číne objasnili, že nebudú rušiť žiadne legálne účty, či už s fiatovými menami alebo kryptomenami.

Prečítajte si tiež: Kryptomenový podnikateľ prišiel o všetky úspory – Nouriel Roubini to využil na útok voči kryptomenám

Odpoveď hlavných bánk

Podľa správy všetky hlavné banky, vrátane China Merchants Bank, Bank of China, Agricultural Bank of China, China Construction Bank and industrial a Commercial Bank of China, odpovedali, že:

“Pokiaľ sú všetky operácie na účte legálne, ak je legálny kanál a taktiež zdroj virtuálnej meny, a ak webová stránka tiež podporuje službu bankových kariet, banka nezmrazí prostriedky užívateľa. Pokiaľ nedôjde k zapojeniu sa do prania špinavých peňazí a iných nezákonných podvodov.”

Ďalšie vyšetrovanie

Pri vyšetrovaní sa zistilo, že transakcie mimo trhu, ktoré podporujú účty v Alipay, WeChat a hlavných bankách, nevykazujú pri transakciách žiade varovanie pred rizikom.

Zamestnanec oddelenia manažmentu bezpečnosti investícií v spoločnosti Alipay poznamenal:

“Pokiaľ vyskočí platobná stránka Alipay, a teda musí ísť o legálnu operáciu, nebudú zmrazené prostriedky, účet ani nič podobné.”

Hoci nebudú zrušené žiadne legálne krypto účty, odborníci v odvetví ľuďom stále pripomínajú, aby používali alebo si zriadili samostatný účet na obchodovanie s kryptomenami. Dodali:

“Je lepšie nepoužívať dôležité bankové karty na to, aby ste si zakúpili kryptomeny. Ide najmä o odpočtové a pracovné karty súvisiace s hypotékami a pôžičkami na autá.”

Ako minulý rok informoval Cointelegraph, spoločnosť Alipay zakázala transakcie spojené s Bitcoinom a inými kryptomenami. V septembri 2017 čínske orgány zakázali prevádzkovanie lokálnych krypto búrz a snažili sa zakročiť proti všetkým obchodom s kryptomenami v krajine. Minulý mesiac však Binance údajne zaevidovala novú doménu registrovanú čínskou vládou.

Zdroj: cointelegraph.com

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.