Čínska centrálna banka potvrdila, že neplánuje prevádzať všetky tradičné platby na blockchain

Výskumný ústav digitálnej meny v Čínskej ľudovej banke vydal vyhlásenie, ktoré komplikuje naše očakávania týkajúce sa prijatia blockchainu v krajine.

Okolo preorientovania Číny smerom k blockchainu ako oficiálnej štátnej politiky sme čítali už v rôznych médiach. Vznikajúca veľká moc vidí technológiu, ktorá má potenciál dať krajine výhody v dnešnom rýchlo sa meniacom globálnom hospodárstve. Preto Čína plánuje v blízkej budúcnosti uvoľniť vlastnú digitálnu menu zvanú DCEP.

Limitovaný počet miest: 15
Chcem sa zúčastniť Workshopu

Aj keď sa Čína od svojho oficiálneho záväzku prezidenta Xi zaviazala k prijatiu blockchainu, vždy existovala neistota v súvislosti s tým, ako ďaleko by to šlo. Nahradila by Čína celú svoju platobnú infraštruktúru a presunula ju na blockchain? Podľa uverejneného príspevku inštitútu pre výskum digitálnej meny , Čína neplánuje použitie blockchainu pre tradičné platby. Namiesto toho sa využitie blockchainu v krajine zameria na financovanie obchodu a trh s nehnuteľnosťami.

Bezhotovostné platby ako WeChat a AliPay už v Číne dominujú každodenným platbám. Vzhľadom na to, že v týchto oblastiach nie je nevyhnutný prechod na blockchain, štát sa namiesto toho sústredil na to, aby sa technológia dostala do rozsiahlych obchodov v ekonomike. Tie často zahŕňajú oblasti, ktoré boli spojené s papierovaním, a komplikácie často bránia efektívnosti, napríklad v oblasti obchodovania s cudzou menou.

Hoci posledné komentáre Inštitútu pre výskum digitálnej meny nenaznačujú zvrátenie predchádzajúcej politiky, objasňujú jasné ciele čínskeho sna o blockchaine. Je zrejmé, že k adopcii dôjde na inštitucionálnej úrovni.

To všetko zvýrazňuje pevnú pozíciu Číny v otázke „blockchainu, avšak nie kryptomeny“. Táto politika podpisovania bola mnohokrát uznaná štátnymi cenzormi a poukazuje na hlboký problém tohto odvetvia na celom svete. Aj keď Čína v súčasnosti vedie svet v zavádzaní, možno si jedného dňa uvedomí, že bez kryptomien nemožno mať bezpečné siete založené na blockchaine.

Zdroj: https://beincrypto.com/chinas-central-bank-clarifies-does-not-want-convert-traditional-payments-blockchain/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart