Čína sa obracia na blockchain v boji proti koronavírusu

So 65 000 ľuďmi infikovanými koronavírusom a viac ako 1 400 úmrtiami v Číne je veľa základných zdravotníckych potrieb vzácnych. S cieľom zlepšiť efektívnosť darcovstva v čase krízy spustila čínska spoločnosť Hyperchain riešenie založené na blockchainoch.

Škandál a Chaos sprevádzany koronavirusom

Podľa časopisu South China Morning Post (SCMP) došlo v Číne k viacerým škandálom, pokiaľ ide o verejné dary od vypuknutia koronavírusu.

Tieto slúžili na vyvolanie dôvery ľudí v to, ako rozdeľujú svoje prostriedky charitatívne organizácie podporované štátom. Vyprovokovali aj pobúrenie, keď nemocnice hlásia nedostatok tvárových masiek pre personál liečiaci infikovaných pacientov.

  1. februára vydala spoločnosť Červeného kríža v Hubei vyhlásenie na svojej webovej stránke. Uviedla, že organizácia bola hlboko zúfalá, cítila sa vinná a „obviňovala sa“ z problémov spojených s distribúciou darovaných materiálov.

Ich zlé zvládnutie situácie viedlo k tomu, že 4. februára bol v Hubei prepustený úradník Červeného kríža za „zanedbanie povinnosti v boji proti novej epidémii“.

BLOCKCHAIN ​​AKO POMOC V BOJI S CORONAVIRUSOM

V snahe bojovať proti tomu vyvinula čínska spoločnosť blockchain startup Hyperchain podporovaná čínskou skupinou Xiong’an Group platformu na sledovanie darcovstva založenú na blockchaine s názvom Shanzong. Spustena bola len v pondelok už od včera zaznamenala viac ako 500 darov.

Darcovia môžu sledovať svoje dary v každej fáze a zistiť, kedy sú ich peniaze priradené k potrebnému lekárskemu zariadeniu. Niektorí z doteraz poskytnutých darcov zahŕňajú supermarket Yuegou Living a charitatívnu nadáciu New Sunshine Charity Foundation.

Medzi príjemcami sú Ľudová nemocnica Jiayu, Ľudová nemocnica Tongshan a Ľudová nemocnica Xiantao č. 1 v Hubei. To všetko sú zariadenia, ktoré priamo bojujú proti ľuďom infikovaným koronavírusom. Hyperchain vo vyhlásení uviedla:

Shanzong zaručuje autenticitu informácií o darovaní tým, že ich umiestni na blockchain, ktorý potom nemožno zmeniť alebo odstrániť … Toto je najväčší rozdiel [s tradičnými charitatívnymi darmi].

Prepuknutie koronavírusu teraz ukazuje orgánom praktické prípady využitia, v ktorých sa blockchain môže použiť mimo dodávateľského reťazca alebo na zlepšenie efektívnosti miestnej samosprávy.

Epidémia choroby vyvolala tlak aj na ďalšie vznikajúce technológie vrátane AI a bezpilotných lietadiel, pretože čínske orgány sa snažia lepšie odhaľovať a diagnostikovať smrtiaci vírus.

Priekopníci AI Baidu a Megvii vyvinuli pokročilé nástroje na detekciu teploty pre hlavné pekingské železničné stanice, zatiaľ čo autonómne roboty nahrádzajú upratovačov na infikovaných oddeleniach.

Zdroj: https://bitcoinist.com/coronavirus-china-blockchain/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart