Čína hovorí, že ICO a STO sú nelegálne finančné aktivity a zapojenie sa do takýchto aktivít bude trestané

Zdá sa, že Čína sprísňuje svoj regulačný postoj ku kryptomenám. Beijing Finance Industry Association vydala oznámenie, ktoré sa zameriava na „nezákonné činnosti“, ktoré môžu vzniknúť „v mene virtuálnych mien, ICO, STO, stabilných mien“ a ďalších.

Či to bude mať za následok okamžité konanie proti jednotlivcom a spoločnostiam, ktoré vykonávajú činnosti uvedené v oznámení, je zatiaľ nejasné. Oznámenie však nadobúda účinnosť 21. marca 2019.

Oznámenie sa tiež odvoláva na vyhlásenie viacerých finančných orgánov krajiny, vrátane Čínskej ľudovej banky, ktoré hovorili o financovaní vydávania tokenov a nazývajú mechanizmy získavania finančných prostriedkov kryptomien „nezákonné verejné financovanie“.

„Nedávno organizácie využívali koncept „finančnej inovácie“ na nezákonné získavanie finančných prostriedkov. Uskutočňujú online a offline podujatia na propagovanie projektov súvisiacich s ICO, IEO, STO, a stablecoinami. Takéto aktivity nemajú nič spoločné s technológiou blockchain, a len rušia normálny finančný poriadok. “

V oznámení sa zdôrazňuje, že finančné činnosti musia byť „zahrnuté pod vnútroštátny dohľad“ a považujú STO (security token offerings) za nezákonnú činnosť:

„Pripomíname všetkým príslušným finančným inštitúciám a jednotlivcom v Pekingu, že všetky finančné činnosti a podnikanie musí byť zahrnuté do pôsobnosti vnútroštátneho dohľadu. Napríklad si zoberte “STO”,Security Token Offering, čo je nelegálna finančná činnosť. Skupiny zapojené do takýchto aktivít budú prísne potrestané vysťahovaním, zatvorením webových platforiem a mobilných aplikácií a zrušením obchodných licencií.“

Na to, aby sme zistili, do akej miery tento nový dekrét obmedzí prekvitanie kryptomien v Číne si budeme musieť počkať.

Na rozdiel od tohto oznámenia, národ už predtým vo všeobecnosti prejavil nadšenie z blockchainu, až dokonca podporil technológiu a jej aplikácie v národnej televízii. Mesto Shenzhen tiež implementovalo blockchain v systémoch metra.

Zdroj: 12

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart