CHUBU – japonský energetický gigant prechádza na Blockchain 

Energetický gigant CHUBU Electric Power Co., Inc. vidí prínos v prechode na Blockchain a vytvára strategické partnerstvo s firmou Tech Bureau.

 

 

Spolu oznámili úspešnú implementáciu privátnej blockchain “mijin”. Mijin bude spravovať súčasne viacero sektorov firmy. Podobne ako pri kryptomenách, každý zamestnanec bude mať na blockchaine vlastný účet, na ktorom bude mať špecializované tokeny. Každý typ tokenu bude mať unikátne využitie.

Sú nimi napríklad prístup k zariadeniam, správa používateľských práv alebo bodové ohodnotenie zamestnancov. Tieto tokeny sa budú dať ľahko pridať a odobrať a zároveň zvýšia bezpečnosť a prehľadnosť práv jednotlivých zamestnancov.

CHUBU Electric Power úspešne otestoval aj nový biznis model, v ktorom implementuje na blockchain predaj elektrickej energie konečnému zákazníkovi. Validačný test prebiehal na 20 dobrovoľníkoch, ktorí používali svoje krypto-tokeny v štýle herného bodového systému. Vďaka novej technológii tak užívatelia budú mať väčšiu kontrolu nad spotrebou elektrickej energie.

Počas júla 2017 testovali zamestnanci modelovanie aktív na mijin blockchain. Modelovanie aktív “on-chain” je funkcia mijin blockchainu, s ktorou môže systém vytvoriť a spravovať množstvo rôznych typov tokenov naraz.

Použitím mijin tak môžu používatelia znížiť náklady na dizajn, vývoj a opravu chýb.

 

O Mijin Blockchain

Mijin je vytvorený pre všestranné použitie firiem. Je to blockchain produkt vyvíjaný firmou Tech Bureau. Využíva NEM protokol, ktorý dokáže jednoducho vytvárať nové blockchain platformy na peer-to-peer sieti. Blockchain databázy môžu byť použité interne vrámci firmy ale aj v spolupráci s partnerskými firmami pomocou cloudu alebo iného prostredia, na ktorom zdieľa dáta. Mijin vytvára bezpečné prostredie, v ktorom je možné zdieľať dáta spoľahlivo a bez možnosti falšovania dát. Mijin bol testovaný ako účtovná kniha pre finančné inštitúcie, elektronické peniaze, správu nehnuteľností a sledovanie logistiky a pôvodu potravín.

O Tech Bureau

Tech Bureau je firma pracujúca v oblasti finančných technológií a kryptomien. Vytvára softvér a služby založené na blockchain technológiách. Do ich portfólia patrí produkt mijin a zmenáreň kryptomien – Zaif. Nedávno spustila ICO COMSA, ktoré poskytuje konzultácie, expertízu a riešenia pre implementáciu blockchain technológie do existujúceho biznisu firiem.

O nadácii NEM.io

NEM.io je nezisková organizácia založená v Singapure. Jej cieľom je propagovanie NEM technológie. Momentálne je jedna z najúspešnejších a najlepšie financovaných blockchain projektov v kryptomenovom priemysle.

Originálny článok nájdete na: http://mijin.io/en/1010.html

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart