Namiesto kúpy Bitcoinu ich okradli o takmer dva milióny dolárov v hotovosti

Dubajská polícia zadržala desiatich členov gangu, ktorí mali ukradnúť 7 miliónov dirhamov (približne 1,9 milióna amerických dolárov) pri ozbrojenej bitcoinovej lúpeži.

Skupina páchateľov obrala dvoch bratov, ktorí chceli nakúpiť Bitcoiny. Pripravila na nich pascu a so zbraňami v rukách ich obrala o milióny dirhamov. Celá akcia sa odohrala v Dubaji v oblasti Al Muraqabbat.

Falošný obchod

„Bratia vyhľadávali príležitosť kúpiť si Bitcoiny. Gang ich nalákal na možnosť, že im ich predá,“ popisuje pre Gulfnews.com policajný dôstojník Adel Al Joker

Útočníci mali akciu dobre premyslenú. Svoje obete vylákali do kancelárie, ktorá im nepatrila. Šiesti členovia gangu mali čakať na bratov v kancelárii, ďalší traja hliadkovali vonku. „Gang napadol dvoch bratov a vyhrážal sa im. Potom im zviazali ruky, zamkli ich v kancelárii a utiekli aj s ich peniazmi.“

Ku kľúčom od priestoru sa dostali páchatelia taktiež podvodom. Získali ich pod zámienkou, že kanceláriu chcú kúpiť od súčasného majiteľa.

Rýchle odhalenie

Prípad však nedal príliš zabrať polícii. Šéfa gangu identifikovala v priebehu štyroch hodín od oznámenia lúpeže. Zadržali ho v susednom emiráte a k celej akcii sa priznal.

Počas ďalších 48 hodín polícia lokalizovala jeho komplicov v štyroch rôznych emirátoch. Všetkých desiatich páchateľov zadržali a ukradnuté peniaze vrátili. Rýchle vyriešenie prípadu dubajská polícia pripisuje umelej inteligencii, ktorú do svojho analytického centra zakomponovala.

Podobné prípady

Začiatkom mesiaca sa podobný prípad odohral aj v Singapure. Dvaja falošní obchodníci napadli a okradli muža v jeho hotelovej izbe o 365-tisíc dolárov, za ktoré chcel nakúpiť krytpomenu.

V januári v Petrohrade okradli kryptoblogera o 24 miliónov rubľov v hotovosti z jeho trezoru doma. Stalo sa tak po tom, ako sa svojim majetkom pochválil na internete.

1

Prehľad spôsobov ako bezpečne vstupiť na trh kryptomien sa dozviete dnes na našom webinári. 

Štvrtok 3.5. o 20:00 hod

Prihlásenie na webinár: https://events.genndi.com/register/169105139238474717/16f22a68fd

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart