Chaos okolo ceny Bitcoinu – ukáže nám leto smer?

Z 9 500 dolárov, na 9 100 dolárov, naspäť vyššie na 9 300 dolárov, následne prepad pod 9 000 dolárov a aktuálne obchodovanie na približne 9 100 dolároch. Tak vyzeral posledný týždeň na Bitcoine, ktorý síce nepriniesol žiadny extrémne výrazný pohyb, avšak postupný pokles je viditeľný. Napriek tomu nám hranica 9 000 dolárov stále odoláva. Pôjdeme teda smerom dole alebo nám support na 9 000 dolároch bude stačiť na to, aby sme sa odrazili a dostali opäť na 5 ciferné čísla? Odpoveď samozrejme jednoznačná nie je a preto sme sa rozhodli pozrieť sa na aktuálne názory kryptomenových obchodníkov a analytikov.

Dobré aj zlé správy?

Pokiaľ ste Bitcoin bull a veríte, že čoskoro nás čaká suma 10 000 dolárov, tak na vás aktuálna situácia asi nebude mať najlepší vplyv. Bitcoin totižto postupne stráca paru a deň čo deň si odpisuje sto dolárov zo svojej hodnoty. A kedže neprichádza ani ku žiadnym dobrým správam a blíži sa leto (ktoré je takmer vždy bearish), vyhliadky do budúcna asi nie sú najružovejšie. Napriek tomu si môžete v aktuálnej situácii nájsť dve pozitíva.

Prvým je to, že Bitcoin nerobí žiadne šialené prepady smerom dole (aspoň zatiaľ). Volatilita nie je na žiadnych extrémnych číslach, čo je určite dobré najmä zo psychologického a emočného hľadiska. Druhou pozitívnou správou je, že pokiaľ by sa mal BTC vydať výraznejšie smerom dole, tak bude musieť preraziť hneď niekoľko extrémne silných supportov. Nachádzajú sa približne na hladinách 9 000 dolárov, 8 800 dolárov a následne v rozmedzí 8 300 a 8 400 dolárov. Pokiaľ by tak malo prísť ku výraznému prepadu, bears by museli prísť s veľkými objednávkami a extrémnou silou, aby sa im podarilo dostať BTC na hladinu okolo 8 000 dolárov.

Willy Woo a Ki Young Ju veria v rast už v najbližšom čase

Podľa jedného známeho kryptomenového analytika by sa však k takýmto sumám BTC vôbec nemusel dostať. Willy Woo si totižto myslí, že sa nachádzame iba jeden mesiac od začiatku exponenciálneho býčieho rastu. Podľa nového modelu, ktorý mal Woo vytvoriť, nebyť Covid-19, Bitcoin by sa už nachádzal vo výraznom raste. Kedže však daný model, rovnako ako žiadny iný finančný model nemal možnosť počítať s koronavírusom, tak musel byť upravený. A podľa nového modelu by sa mal ďalší obrovský rast začať približne o mesiac. Rovnako Willy Woo upozornil na to, že čím dlhšie bude trvať tomuto bullrunu aby začal, tým vyšší bude jeho najvyššia cena.

Veľmi podobný názor má aj ďalší kryptomenový odborník a CEO kryptomenového startupu CryptoQuant Ki Young Ju, ktorý si myslí, že ďalší rast by mal začať približne v polovici júla. Rovnako ako Willy Woo, aj tento analytik si tak myslí, že rast BTC by sme mali zažiť už pár dní/ týždňov.

Leto býva pre kryptomeny nepriaznivé

Napriek tomu, že najväčší kryptomenový bull run začal v lete 2017, letá nebývajú pre kryptomeny najlepšie. Vidno to bolo najmä minulý rok, kedy sa síce Bitcoin dostal na 14 000 dolárov, avšak ako sa neskôr ukázalo, tak išlo iba o Ponzi schému kryptomenového podvodu PlusToken. Práve to zapríčinilo, že sa do konca augusta dostal Bitcoin pod 9 000 dolárov, pričom v septembri sa nachádzal už pod 7 000 dolármi.

Prečítajte si taktiež aj náš nasledovný článok: Južná Kórea chce sledovať kryptomenové transakcie

Práve leto býva v kryptomenách veľmi nevyspytateľné. Kryptomeny zažívajú oveľa menšie objemy, ako počas zvyšku roku a tak je oveľa jednoduchšie ich manipulovať čo zvyšuje volatilitu. Navyše, práve v časoch koronavírusu, karantény, ktorá je s ňou spojená, extrémne spomaľujúcej sa ekonomiky a zvyšujúcej sa nezamestnanosti je očakávania bullrunu minimálne na zamyslenie.

Záver

S určitosťou sa tak dá povedať, že nás čaká veľmi zaujímavé leto, ktoré môže veľa napovedať aj do budúcnosti vývoja ceny najväčšej kryptomeny. V prípade rastu sa dá očakávať, že do konca roka by nás mohlo čakať ATH a budúci rok by sme mohli vidieť extrémne sumy ako 25 000, 30 000 alebo možno 50 000 dolárov. Naopak, v prípade prepadu by nás mohli čakať sumy okolo 8 000 alebo dokonca 7 000 dolárov pomerne dlhší čas. Čo sa však skutočne stane ukáže až čas a leto. Avšak ako vždy pri investovaní a obchodovaní, najmä v týchto časoch buďte veľmi opatrní kam dáte svoje peniaze.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://u.today/, https://zycrypto.com/, https://cryptopotato.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences