Chaos okolo burzy OKEx – zatknutie zakladateľa a pozastavenie výberov ovplyvnilo cenu Bitcoinu!

Bitcoin nám dnes spadol za menej ako jednu hodinu o takmer 3%, kedy sa dostal zo sumy 11 500 dolárov pod hranicu 11 200 dolárov. Napriek tomu, že sa už pomaly šplhá naspäť a aktuálne sa obchoduje približne na sume 11 350 dolárov, tak tento pád nebol úplne náhodný. Práve v čase, kedy k nemu došlo sa totižto v kryptomenovom svete rozšírili správy, že burza OKEx má problémy a pozastavila možnosť výberu kryptomien pre svojich používateľov. Čo sa s danou obchodnou platformou deje?

Zakladateľ OKExu je zatknutý

Mingxing „Star“ Xu, zakladateľ kryptomenovej burzy OKEx, má byť už viac ako týždeň v rukách polície. Práve táto novinka uzrela svetlo sveta až dnes, pričom niekoľko zdrojov priamo z komunity burzy OKEx sa vyjadrilo, že Mingxing Xu nebol v práci už niekoľko dní. Problémom však je, že práve on má byť jedným z podstatných držiteľov privátnych kľúčov ku peňaženkám burzy a práve kvôli jeho neprítomnosti sa burza rozhodla dočasne pozastaviť možnosť výberu financií z tejto burzy.

Prečítajte si tiež: Bude DC/EP len digitálnou menou bez blockchainu?

Mingxing Xu bol vypočúvaný v spojení s kryptomenovým podvodom aj v roku 2018, avšak žiadna nelegálna činnosť a prepojenie na WFEE Coin podvod mu neboli dokázané. Ku jeho aktuálnej situácii je tiež iba veľmi málo detailov a informácii, keďže burza OKEx, na čele s jej CEO, sa zatiaľ vyjadrili iba pomocou sociálnych médií vo forme krátkych reakcií.

Hovorkyňa burzy OKEx iba uviedla, že OKEx je separátnou entitou od skupiny OK Group a tak nie sú v pozícii, aby zverejňovali informácie o tejto udalosti. CEO burzy OKEx, Jay Hao bol už o niečo zhovorčivejší.

„Rozumieme, že dočasný zákaz výberov priamo zasahuje do služieb, ktoré poskytujeme našim používateľom, a úprimne sa za to ospravedlňujeme. Rozhodnutie na dočasné obmedzenie výberov však bolo robené za cieľom bezpečnosti. Ako jedna z popredných kryptomenových búrz vieme, že bezpečnosť našich používateľov nie je niečo, čo by mala burza OKEx brať na ľahkú váhu. Spravíme všetko, čo je v našich silách, aby sme umožnili používateľom výbery čo najskôr a taktiež poskytneme aj viacej informácii a noviniek na túto tému tak rýchlo, ako sa len bude dať.“

Kryptomeny sú v bezpečí, ale povesť utrpela

Na sociálnej sieti Weibo sa Jay Hao taktiež vyjadril, že všetky financie sú „SAFU“ (v bezpečí) a že ide iba o záležitosť bezpečnosti používateľov tejto burzy. Rovnako však podotkol, že ľudia vlastniaci prístupy, ku peňaženkám burzy OKEx majú personálne problémy, čím narážal práve na zatknutie Mingxinga Xua. Taktiež aj upozornil, že žiadne iné služby a produkty burzy OKEx by nemali byť v blízkej dobe obmedzené a čaká sa iba na vývoj situácie okolo Mingxinga Xua.

3. Výročie VIP SKUPINY: Neuveríte, za aké ceny sme nakupovali Ethereum v 2016…..

Burza OKEx pritom iba nedávno spustila veľkú marketingovú kampaň, v ktorej rozdávala novým používateľom kryptomeny v hodnote až 140 dolárov za prihlásenie a obchodovanie na tejto platforme. Práve preto sú problémy v tak krátkom slede určite veľmi zlou reklamou pre nových používateľov tejto platformy. Na druhú stranu sa ale zdá, že ide iba o dočasné zaváhanie, ktoré bude vysvetlené a odstránené s opätovným návratom Mingxinga Xua.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://cryptopotato.com/, https://beincrypto.com/, https://cryptobriefing.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.