Changpeng Zhao: Burzy zarábajú miliardy a FIAT už nepoužíva

Kryptomenový svet je v poslednom čase doslova zahltený rôznymi bullish správami. Výrazne k tomu prispieva burza Coinbase a pridáva sa k nej aj Changpeng Zhao, ktorý v rozhovore prezradil čo vlastní a koľko percent svojho majetku drží výhradne v kryptomenách. Tieto novinky pozitívne vplývajú na ceny kryptomien, čo následne vedie k novým spoluprácam a vzniku nových projektov. Pripomína to špirálu a môžeme sa iba domnievať, do akých čísel to celý krypto svet v najbližších rokoch povedie

Zhao už FIAT takmer vôbec nepoužíva

Zakladateľ a CEO najväčšej kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao, v rozhovore pre agentúru Bloomberg povedal, že má takmer 100% svojho majetku výlučne v kryptomenách. CEO patrí medzi špičku svetových krypto miliardárov a okrem kryptomien toho naozaj veľa nevlastní. Ako sám seba opisuje, patrí medzi ľudí, ktorí si viac vážia likviditu ako samotné vlastníctvo. Poznamenal tiež, že FIAT aktuálne využíva iba v nevyhnutných prípadoch, pri platbách za tovary a služby, ktoré nie je žiadnym spôsobom možné zaplatiť v kryptomenách.

Prečítajte si tiež: To the moon! Hodnota trhu s kryptomenami presiahla 2 bilióny dolárov

Zhao uviedol, že mu chvíľu trvalo, kým rozbehol svoje krypto portfólio. Po zakúpení prvých BTC takmer okamžite predal aj svoj byt, ktorý kúpil ešte v roku 2006 v Šanghaji. Bývanie v prenájme alebo v hotely podľa neho prináša väčšiu likviditu majetku. Získané peniaze taktiež investoval do BTC a kvôli kryptomenám dal aj výpoveď vo vtedajšej práci. Podľa údajov čínskeho výskumného ústavu Hurun je Zhao s hodnotou majetku presahujúcou 8 miliárd dolárov, tretím najbohatším krypto miliardárom na svete. Z jeho správania a vyjadrení je tak celkom jasné, že v kryptomenách vidí obrovský potenciál a budúcnosť. Stavil na ne doslova all-in a môžeme si byť istí, že má dostatok kvalitných informácii, na základe ktorých tak urobil.

Coinbase zarába miliardy dolárov a ich príjmy za Q1 2021 predbehli príjmy za celý rok 2020

O niečo bližší náhľad do sveta kryptomenových búrz a ich majiteľov nám prináša aj aktuálne zverejnená správa ďalšej obrovskej spoločnosti tohto sektora – Coinbase. Tá len dnes ráno vyhlásila, že jej príjmy v prvom kvartáli tohto roka presiahli úroveň príjmov za celý minulý rok 2020. V číslach je to 1,8 miliardy dolárov za Q1 2021, oproti 1,1 miliarde dolárov za celý rok 2020. Už 14. apríla sa navyše očakáva zalistovanie tejto spoločnosti na známej akciovej burze NASDAQ, čo bude mať pravdepodobne za následok aj ďalšie zvýšenie všetkých spomínaných metrík.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

To jasne ukazuje aktuálny trend, ktorý sledujeme na celom trhu. Okrem príjmov sme sa z tejto správy dozvedeli aj ďalšie zaujímavé informácie. Coinbase aktuálne eviduje viac ako 56 miliónov plne verifikovaných klientov, z ktorých 6,1 milióna uskutoční aspoň jednu transakciu mesačne a sú tak považovaní za aktívnych. Za týmito štatistikami nezaostáva samozrejme ani objem obchodovaných prostriedkov na tejto burze, ktorý presiahol úroveň 335 miliárd dolárov.

Podľa Coinbase sa ich podnikanie vyvíja spolu s cyklami kryptomien, ktoré trvajú 2-4 roky. Práve tie sú príčinou rastu cien jednotlivých kryptomien, ktoré následne lákajú stále nových retailových a tiež inštitucionálnych investorov. To samozrejme vplýva aj na celkový objem obchodovaných prostriedkov a tržby krypto búrz po celom svete rastú závratným tempom.

Viete si predstaviť, že by ste v kryptomenách držali takmer 100% svojho majetku? A myslíte si, že na Slovensku alebo v Česku môže vzniknúť kryptomenová burza, ktorá zamieša karty v celosvetovom meradle?

Zdroje: cryptoslate.com, cointelegraph.com

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.