CEO Ryanairu: Bitcoin je mor, do ktorého by som nikdy nevložil ani cent!

Kryptomenový trh sa nachádza momentálne vo veľmi dobrej kondícii. Bitcoin sa zastabilizoval vysoko nad 10 000 doláromi, pričom retest tejto hranice sa zdá byť viac fikciou ako realitou pri veľkom množstve bullish správ. Celý trh je nastavený na postupné prerážanie rezistencii, pričom to spôsobuje aj rast fear and greed indexu. Ten je na hodnote 76, kde sa z historického hľadiska nachádzala iba zopár krát. Práve v čase, kedy sú všetci až extrémne bullish a veria v ATH a sumy ako 50 000 či dokonca 100 000 dolárov za jeden BTC, je dobré si pozrieť aj názory ľudí, ktorých Bitcoin neohúril.

CEO Ryanairu prirovnáva Bitcoin k moru

Ryanair patrí dlhodobo k najúspešnejším nízko-nákladovým leteckým spoločnostiam. CEO tejto spoločnosti, Michael O´Leary je miliardárom s hodnotou majetku približne 1,03 miliardy. Ako však v nedávnom rozhovore pre The Sunday Times dokázal, určite nepatrí medzi zástancov kryptomien. Práve naopak.

Nikdy som do Bitcoinu nevložil ani jeden cent a nikdy tak ani nespravím, pretože Bitcoin je ekvivalent Ponzi schémy. Veľmi silno odporúčam všetkým, ktorí majú aspoň trošku zdravého rozumu, aby ignorovali falošné príbehy a vyhli sa Bitcoinu ako moru.“

Tak zneli veľmi tvrdé slová Michaela O´Learyho na tému Bitcoinu a kryptomien. CEO Ryanairu však nie je prvým a určite ani posledným, ktorý prirovnáva Bitcoin ku niečomu takému, ako jedna z najhorších chorôb vôbec. Podobnými výrokmi sa pýšia aj Warren Buffett, Charlie Munger, Nouriel Roubini alebo Peter Schiff. Michael O´Leary má však na takéto hanobenie Bitcoinu jeden vážny dôvod.

Nechcená obeť kryptomenových podvodníkov

O´Leary sa rozhodol takto tvrdo kritizovať Bitcoin potom, čo sa sám stal nechcenou obeťou kryptomenového podvodu. Samozrejme, ako sám povedal, do Bitcoinu neinvestoval a tak nehovoríme o akejsi strate kryptomien alebo hacku peňaženky. Kryptomenoví podvodníci však využili osobnosť Michaela O´Learyho na to, aby nalákali ľudí do investície prostredníctvom podvodu s názvom Bitcoin Lifestyle.

Podvodníci využili „The Late Late Show“ s moderátorom Ryanom Tubridym k tomu, aby O´Learyho zatiahli do podvodnej reklamy. V nej mal O´Leary nabádať ľudí k tomu, aby investovali prostredníctvom Bitcoin Lifestyle do kryptomien, ktoré mali údajne O´Learymu vyniesť kvantá peňazí. Samozrejme, že išlo o podvod, pričom ani Tubridy ani O´Leary nemajú s touto aktivitou a reklamou Bitcoinu Lifestyle nič spoločné.

Zďaleka pritom nejde o prvé známe osobnosti, ktoré boli použité na takéto ilegálne účely. Dobré meno takých celebrít ako Jeremy Clarkson (hosť známej show Top Gear), Elon Musk (CEO Tesly a SpaceX), Daniel Craig (herec) alebo Bill Gates (Microsoft) a mnoho ďalších bolo zneužité prostredníctvom sociálnych médii na rôzne podvodné giveawaye, reklamy, scamy a podobne. 

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Európska Komisia pripravuje podrobnú legislatívu pre kryptomeny

Práve vďaka tomu, že O´Learyho povesť môže byť týmto útokom podvodníkov poškvrnená je pravdepodobné, že ani jeho láska voči kryptomenám neporastie. Nazývať však Bitcoin morom len preto, že Bitcoin Lifestyle je podvod, ktorý sa snaží zviesť na vlne nováčikov a neskúsených investorov, je pravdepodobne nemiestne.

Zdroj: https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart