CEO PayPalu: Záujem o kryptomeny je väčší, ako sme čakali!

Správa o vstupe PayPalu do kryptomenového sveta rezonuje v komunite už viac ako 10 dní. Dňa 21.10.2020 bolo vydané oficiálne stanovisko tejto finančnej, platobnej spoločnosti, v ktorom stálo, že PayPal bude oficiálne ponúkať rôzne kryptomenové služby. Iba pár dní po tomto stanovisku je jasné, že o kryptomeny na PayPale je obrovský záujem, s ktorým sa už teraz musí táto spoločnosť vysporiadať. Ako sa jej to ale darí?

Záujem prekvapil aj samotného CEO

CEO spoločnosti PayPal, Dan Schulman, sa na včerajšom konferenčnom telefonáte vyjadril, že o kryptomeny je oveľa väčší záujem, ako PayPal predpokladal. Kvôli tomu musela táto spoločnosť už teraz spraviť zmeny, s ktorými neplánovali. Prvou je navýšenie celkového počtu financií, ktoré môžu jednotlivci do kryptomien vložiť. Pôvodne bola táto suma na hodnote 10 000 dolárov týždenne, avšak s obrovským rastom záujmu o kryptomeny sa PayPal rozhodol, že túto sumu navýši na 15 000 dolárov týždenne.

Rovnako sa spoločnosť rozhodla urýchliť zapracovanie kryptomenovej ponuky pre amerických občanov. Aktuálne sú služby s kryptomenami ponúkané iba 10 % PayPal účtom v USA. PayPal však sľúbil, že zvyšok Američanov sa pridá už do troch týždňov, pričom robia všetko preto, aby sa tak stalo aj skorej. To zodpovedá najmä záujmu o kryptomeny, ktorý mal byť až 3x tak veľký, ako sa pôvodne predpokladalo.

Veľké zmeny sú plánované aj na budúci rok

PayPal už avizoval, že veľké zmeny majú nastať najmä v prvej polovici roka 2021. Okrem toho, že kryptomenové služby spojené s držaní, nakupovaním a predávaním týchto aktív budú umožnené používateľom po celom svete, sa má PayPal komunita tešiť aj na platbu kryptomenami. Tá má byť zaobstaraná prostredníctvom Venmo, kde je aktívnych viac ako 28 miliónov obchodníkov po celom svete.

Prečítajte si tiež: Na Huobi bolo presunutých 400 miliónov dolárov – chystá sa niečo?

Podľa Dana Schulmana sa však PayPal nesústredí iba na kryptomeny. Budúcnosť vidia aj v CBDC (digitálnych menách centrálnych bánk). Aj na vývoji týchto mien sa majú podieľať, keďže má PayPal údajne spolupracovať s niekoľkými centrálnymi bankami, ktorým poskytuje svoje skúsenosti a expertízu ohľadom digitálnych platieb a platobných finančných systémov. Ohľadom budúcnosti digitálnych platieb ako takých sa navyše vyjadril extrémne pozitívne:

„Moje konverzácie s centrálnymi bankami, regulátormi, ľuďmi z kryptomenovej komunity mi ukázali, že dôležitosť digitálnych mien bude s určitosťou rásť, pokiaľ bude rásť ich funkcionalita. Z môjho pohľadu to nie je otázkou toho, či sa to stane, ale kedy sa to stane.“

Aj z jeho ostatných vyjadrení a odpovedí na otázky počas včerajšieho telefonátu je jasné, že Dan Schulman je extrémnym optimistom ohľadom digitálnych platieb. Samozrejme ako CEO PayPalu musí byť, avšak s vývojom, akým sa PayPal aktuálne poberá (z pohľadu kryptomien a CBDC) je jasné, že celý platobný finančný sektor sa začne pomaly taktiež hýbať týmto smerom. A PayPal určite nechce zaostávať.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://www.theblockcrypto.com

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.