CEO najväčšej čínskej Bitcoin burzy verejne kritizuje SegWit2x

CEO najväčšej čínskej Bitcoin burzy verejne kritizuje SegWit2x

 

 

Star Xu, CEO najväčšej Bitcoin a kryptomenovej burzy v Číne, verejne odsúdil SegWit2x, keď ho opísal ako „shitcoin“.

Xu uviedol:

„Mojou osobnou radou je, že B2X by nemal byť kótovaný. Je to shitcoin s odstránenou ochranou proti kopírovaniu.“

Charlie Lee, tvorca Litecoinu a bývalý výkonný riaditeľ Coinbase, súhlasil s vyjadrením Xua, keď kritizoval nedostatok výraznej ochrany proti kopírovaniu a spornú povahu hard forku SegWit2x.

SegWit2x a jeho sporná povaha

Opis SegWit2x a jeho natívnej kryptomeny B2X ako „shitcoin“ je extrémna cesta zobrazenia jeho spornej povahy. No experti a predstavitelia biznisu ako Xu verejne kritizujú SegWit2x, pretože bol označený ako upgrade siete. Na základne prvotnej NYA dohody a SegWit2x návrhu hard forku bolo jasné, že SegWit2x nie je aktualizačným návrhom, ale forkom špeciálne navrhnutým k rozdeleniu reťazca a vytvorenia ďalšej kryptomeny.

Napriek poklesu podpory Bitcoin komunity, mining odvetvia a biznisu, vývojový tím SegWit2x bude presadzovať hard fork 16. novembra. Niekoľko výkonných riaditeľov, ako napr. Daniel Vogel z Bitso, vyjadrili svoje obavy ohľadne spomínaného nedostatku konsenzu na SegWit2x hard fork, ako uviedol:

„Vzhľadom na to, že ide o technický mailing list, vyzývam všetkých, aby z technického hľadiska prehodnotili S2X kód. Kódový základ bol napísaný ako upgrade Bitcoinu. Myslím si, že existuje dostatok tvrdých dát, aby bolo jasné, že S2X už nie je dlhšie upgradom. F2Pool ustúpil Slush Pool za to nikdy nebol ViaBTC povedal, že žiadny z ich zákazníkov si to nevyžaduje S2X BTC.top povedal, že budú ťažiť, čo je výhodnejšie Kedy sa zastavíme a premyslíme si to? Keď získame menej než 50% hashing power?

Prečo je stanovisko Xua dôležité?

Niektorí z hlavných podporovateľov hard forku SegWit2x sídlia v Číne, ako napr. Bitmain’s Antpool, ViaBTC, BTC.com a BTC.TOP, ktorí predstavujú približne 60 percent globálnej hash rate Bitcoinu. Xu je druhým výkonným riaditeľom poprednej čínskej kryptomenovej spoločnosti, ktorý sa verejne postavil proti hard forku SegWit2x, okrem Wang Chuna z F2Pool.

Či kritika F2Poolu a OKCoinu spustí zastavenie alebo odmietnutie hard forku SegWit2x zo strany čínskej mining komunity zostáva neisté. V tejto fáze vývoja je pravdepodobné, že hard fork SegWit2x bude pokračovať podľa plánu, vzhľadom na podporu štyroch hlavných mining poolov a veľkých Bitcoin firiem vrátane Coinbase a Blockchainu.

Je však tiež dôležité pripomenúť, že niektoré z najvplyvnejších osobností čínskeho Bitcoin trhu sa začali vyjadrovať proti hard forku SegWit2x.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:newsbtc.com

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart