CEO Coinbase sa bojí možných kryptomenových regulácii v USA

CEO jednej z najväčších a najznámejších krypotmenových búrz Coinbase, Brian Armstrong, sa včera na svojom Twitteri vyjadril ku novým navrhovaným reguláciám, ktoré by mali zasiahnuť kryptomenový sektor v USA. Na verejnosť sa totižto dostala správa, že minister financií USA, Steven Mnuchin, má v pláne na rýchlo zaviesť nové regulácie spojené so self-hosted peňaženkami ešte predtým, ako bude v úrade vystriedaný. Tento krok sa však zdá byť zbrklý, unáhlený a hlavne škodlivý pre kryptomenový svet, na čo upozornil aj Brian Armstrong.

Priveľa komplikovaných regulácií

V noci zo stredy na štvrtok sa Brian Armstrong „posťažoval“ svojim followerom na Twitteri o možných nastávajúcich reguláciách, ktoré by zasiahli aj burzu Coinbase.  Vo viac ako 13 tweetovom vlákne opísal problémy, ktoré by spôsobili nové kryptomenové regulácie, na ktorých má aktuálne pracovať Steven Mnuchin a jeho tím.

„Minulý týždeň sme sa dopočuli, že minister financií Mnuchin má v pláne narýchlo schváliť nové regulácie o self-hosted kryptomenových peňaženkách predtým, ako mu skončím lehota v úrade. Myslím si, že toto rozhodnutie môže mať niekoľko neplánovaných vedľajších účinkov, o ktoré sa chcem s vami podeliť.“

Tak znel jeden z prvých tweetov Briana Armstronga, ktorý ďalej opísal dopad navrhovaných regulácii na kryptomenový sektor v USA. Podľa nich by totižto museli self-hosted kryptomenové peňaženky overovať príjemcov a odosielateľov kryptomenových transakcii, čo je podľa Armstronga nemožné.

Self-hosted peňaženky, taktiež známe aj ako non-custodial peňaženky alebo self-custody peňaženky, umožňujú kryptomenovým používateľom držať si svoje kryptomeny sami. Nie je tam teda potreba žiadnej tretej strany, čo veľa kryptomenových fanúšikov vyhľadáva. Vo viacerých prípadoch si navyše takto chránia svoje súkromie, s čím má pravdepodobne aktuálne problém vláda USA.

Prečítajte si tiež: Bitcoin sa výrazne prepadol na cene – prečo netreba panikáriť?

Niekoľko hlavných problémov s danými reguláciami

Brain Armstrong navyše uviedol hneď niekoľko dôvodov, prečo by bolo schválenie takých kryptomenových regulácii problémom pre USA. Myslí si, že je totižto nemožné kontrolovať všetkých odosielateľov a prijímateľov kryptomenových transakcií a to kvôli nasledovným problémom.

Myslí si, že problém by mohol nastať napríklad v prípade kryptomenových transakcií a prevodov do rozvíjajúcich sa krajín. Tie nie sú ani zďaleka ojedinelé, avšak problémom je, že pri takýchto transakciách nemusí mať prijímateľ danej transakcie možnosť na KYC (know your customer).  Napriek tomu, že môže ísť o pomerne extrémne prípady, Brian Armstrong tiež uviedol, že sa môže kľudne stať, že prijímateľ transakcie nevlastní štátom vydaný občiansky preukaz alebo nemá trvalé bydlisko kvôli chudobe. V takýchto prípadoch je nemožné splniť KYC, čím by opäť muselo dôjsť ku zamietnutiu platby.

Jedným z ďalších problémov je komplikovanosť DeFi sektora, ktorého by sa tieto regulácie tiež mohli dotknúť. Odosielatelia totižto nemusia vždy poznať identitu prijímateľa transakcie, pretože v niektorých prípadoch ním môže byť napríklad smart kontrakt použitý na to, aby poslal alebo rozdistribuoval zasielané financie na DeFi projekty. Tie nie sú vždy identifikovateľné jednou osobou alebo biznisom a tak by museli byť takéto transakcie zamietnuté.

Navyše, nie všetci kryptomenoví používatelia využívajú alebo chcú využívať peňaženky alebo burzy, pri ktorých je nevyhnutné KYC. Snažia sa tak zachovať si svoje súkromie a čiastočnú mieru anonymity vo svete, v ktorom je čoraz ťažšie chrániť si takéto informácie. Aj na tento problém upozornil Brian Armstrong, pri ktorom dodal, že rozhodnutie nezverejniť svoje ID alebo bydlisko s burzou je ochranou pred hackmi a únikmi dát veľkých spoločností, ktoré nie sú ničím ojedinelým.

Strach o Coinbase ale aj o USA

„Pokiaľ sa tieto kryptomenové regulácie stanú skutočnosťou, bude to mať dlhoročné negatívne následky na USA. V počiatkoch internetu tu tiež boli ľudia, ktorí ho chceli regulovať rovnako ako mobilné spoločnosti. Chvalabohu sa im to nepodarilo!“

Tak ukončil toto vlákno, ktoré mohlo vidieť viac ako 360 tisíc followerov Briana. Navyše doplnil, že sa skontaktoval s viacerými biznismi z kryptomenového sveta, s ktorými poslali oficiálny a oveľa podrobnejší list do Washingtonu, kde upozorňujú na tieto, ale aj ďalšie hrozby, ktoré by mohlo toto rozhodnutie priniesť.

Či na neho Mnuchin a celá Trumpova administratíva bude mať dostatok času ale nie je isté. Takéto zákony sa totižto nikdy nepresadzujú jednoducho a už teraz je jasné, že budú mať veľký počet odporcov. Navyše, zatiaľ nikto z vládnych oficiálov nevydal jasnú správu o tom, že by k takémuto rozhodnutiu malo naozaj dôjsť. Zatiaľ tak určite nevyzerá úplne reálne, že by sa tieto klebety mohli skutočne naplniť.

Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://beincrypto.com/, https://twitter.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart