CEO Binance: Kryptosvet je ešte len v rozkvete

Changpeng Zhao, spoluzakladateľ a aktuálny CEO kryptomenovej burzy Binance patrí nepochybne medzi najvýznamnejšie osobnosti tohto sektoru. Jeho dopad na kryptomeny je obrovský, kedže je práve burza Binance sa stala hitom medzi kryptomenovými tradermi. CZ okrem toho veľmi rád vyjadruje svoje názory prostredníctvom sociálnych sietí, čo spravil aj pred pár dňami. Svojimi tweetmi sa snažil podporiť najmä nováčikov a začínajúcich hodlerov. Aké rady teda CZ zdieľal?

Kryptomenový svet je ešte len v počiatkoch

„Každý jeden človek, ktorého som v kryptomenovom svete stretol, si myslí, že investoval neskoro. Pravda sa však ukáže o 5 rokov. Myslím si, že to isté nastane aj v roku 2025. Toto nie je finančná rada. A pokiaľ nie ste obchodník, tak určite neobchodujte.“

Pre ľudí z kryptomenového sektora ide určite o informácie, ktoré berú ako samozrejmosť. Pre nováčikov však môžu práve takéto rady (aj keď nie finančné) znamenať, že budú na trhoch kľudní a nebudú sa snažiť extrémne veľa špekulovať s obchodovaním. Pokiaľ s ním totižto nemajú skúsenosti, snažiť sa obchodovať, obzvlášť kryptomeny, je takmer istá cesta do záhuby.

CZ sa rovnako podelil aj o príbeh zo svojho života, čím chcel opäť inšpirovať najmä nováčikov a tých, ktorí iba teraz kúpili svoje prvé bitcoiny, satoshis alebo akékoľvek altcoiny .

„V roku 2015, keď Bitcoin „klesol“ na 200 dolárov potom, čo som ja predal svoj dom nakúpil Bitcoin za 600 dolárov. No aj tak som tu.“

Všetkým nám je jasné, na čo konkrétne týmto CZ narážal. Ide o situáciu, v ktorej nakúpite akúkoľvek kryptomenu (alebo iný finančný inštrument všeobecne) a tá vám začne klesať. Neskúsení obchodníci majú tendenciu hneď s danou pozíciou niečo spraviť. Práve to je chyba, pretože často ľudia predajú v strate a takto si pomaly znižujú celkový investovaný kapitál až koniec koncov prídu o celú svoju investíciu.

Mohlo by vás takisto zaujímať aj: Afrika prežíva krypto renesanciu

Práve preto sa pre nováčikov odporúča najmä celkový dlhoročný hodl, ako nejaké extrémne snahy o obchodovanie. Aj to dokonca CZ vyzdvihol v inom tweet feede, v ktorom vyslovene napísal, že aj obyčajný neskúsení hodler vie bez problémov z dlhodobého hľadiska prekonať výnosy obchodníka, ktorý sa snaží aktívne obchodovať, ale nie je profesionálom.

Kde bude kryptomenový svet o 5 rokov samozrejme nikto nevie. Avšak už teraz môžeme začať robiť všetci kroky preto, aby sme o 5 rokov v kryptomenovom svete boli vo výrazne odlišnej situácii, v akej sme teraz. Hodl pritom znie ako jednoduchá, no veľmi účinná investičná stratégia, ktorá môže za minimum práce priniesť maximálne úspechy.

Zdroj: en.ethereumworldnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart