Centrálne banky sveta vzhliadajú k Blockchain

Centrálne banky sveta vzhliadajú k Blockchain

Kambodžská národná banka nie je jedinou centrálnou bankou, ktorá skúma možnosti implementácie blockchain technológie.

Čínska ľudová banka napríklad v januári oznámila, že ukončila blockchain test novej čínskej digitálnej meny digitalizáciou čínskeho yuanu a obchodovaním s radou miestnych bánk. Kanadská centrálna banka, Banka Kanady, sa tiež zaujíma o to, čo dokáže blockchain technológia ponúknuť. Uskutočnila podobnú skúšku digitálnej fiat meny, založenej na blockchain, pre medzibankové platby.

Banka Anglicka taktiež skúma možnosti blockchain a to prostredníctvom svojho viacročného výskumného programu, ktorý skúma dopady na centrálne banky vydávajúce digitálne meny. Pre guvernéra Bank of England Marka Carneyho je najzaujímavejším prípadom použitia blockchain technológie proces zúčtovania cenných papierov. Nazval ho „zrelým pre inovácie“.

„Typický zúčtovací reťazec zahŕňa množstvo sprostredkovateľov, čo ho spomaľuje v porovnaní s inými a udržiava vysoké prevádzkové riziko. Odvetvie začína spolupracovať, aby určilo, ako sa dajú využiť technológie distribuovaných účtovných kníh na riešenie týchto problémov na škále,“ dodal Carney na aprílovej fintech konferencii v Londýne.

Vzhľadom na počet blockchain testov, ktoré vykonávajú centrálne banky na celom svete, nebude prekvapením vidieť v najbližších rokoch digitalizáciu fiat mien.

Zdroj:Bitcoinmagazine.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart