Cardano spolupracuje so spoločnosťou New Balance na blockchain riešení.

Pre Cardano je to krok správnym smerom aj keď nejde o prvú blockchain technológiu, ktorá sa využíva na overenie pravosti výrobkov. Spoločnosti ako LVMH už používajú podobný systém. Cardano plánuje hľadať viac príležitostí na partnerstvo s ostatnými lídrami v tomto odvetví pri overovaní pravosti tovaru a výrobkov.

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za decentralizovanou blockchain platformou Cardano, oznámila, že sa spojila s gigantom v oblasti výroby tenisiek, New Balance. Obe spoločnosti budú spolupracovať na vytvorení NB Realchain, blockchainu na potvrdenie pravosti maloobchodných produktov spoločnosti New Balance.

IOHK predstavuje NB Realchain, blockchain, ktorý zaisťuje autentickosť tenisiek

Input-Output Hong Kong (IOHK), spoločnosť, stojaca za ambicióznym projektom Cardano, sa v súčasnosti zameriava na využitie blockchain technológie v reálnom živote. Charles Hoskinson, CEO IOHK, prvýkrát oznámil spolupráce s New Balance na Cardano Summit-e v Bulharsku koncom septembra, ale obe spoločnosti v tejto veci mlčali, až doteraz.

V blogovom príspevku zo 17. októbra sa IOHK konečne podelila o správy o partnerstve s teniskovým gigantom. Podľa blogu sa obe spoločnosti spojili, aby vytvorili NB Realchain, pilotný autentifikačný systém, zameraný na ochranu autentickosti topánok jeho zberateľa.

Nový systém umožní užívateľom zadávať ich nákupy v New Balance na blockchain Cardana. Nezmeniteľná a transparentná povaha blockchain technológie umožní komukoľvek ľahký prístup k údajom a potvrdiť, či je určitý produkt autentický.

„Veľký krok pre decentralizované technológie.“

IOHK uviedla, že je nadšená jej „dôležitou“ spoluprácou so spoločnosťou New Balance.

„Prínos blockchain technológie globálnym značkám a mainstreamovým maloobchodníkom je veľký krok pre decentralizované technológie,“ uviedla spoločnosť vo svojom blogu.

NB Realchain predstavuje prvé komerčné nasadenie blockchainu Cardana, čo predstavuje obrovský krok vpred pre spoločnosť, ktorá je známa pomalým vývojom a neustálym meškaním produktov.

Aj keď nejde o prvú blockchain technológiu, ktorá sa využíva na overenie pravosti výrobkov, keďže spoločnosti ako LVMH už používajú podobný systém, je to krok správnym smerom pre Cardano. Spoločnosť uviedla, že plánuje hľadať viac príležitostí na partnerstvo s ostatnými lídrami v tomto odvetví pri overovaní pravosti tovaru a výrobkov, ako aj využiť svoje existujúce partnerstvo so spoločnosťou New Balance na spustenie ďalších služieb.

Zdroj: https://cryptoslate.com/cardano-shares-details-of-its-partnership-with-new-balance-to-solve-authenticity-on-the-blockchain/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart