Burza Binance premenovala svoj USDT trh na Kombinovaný stablecoin trh

Podľa oznámenia z 26. novembra krypto burza Binance premenovala Tetherový (USDT) trh na kombinovaný stablecoin trh ( USDⓈ). Toto burze umožní podporovať viac obchodných párov so stablecoinami.

Burza tiež poznamenala, že USDⓈ nie je nový stablecoin, ale len symbol nového stablecoin trhu na Binance. V samostatnom oznámení dá burza vedieť, ktoré konkrétne menové páry budú v tomto trhu zahrnuté.

Tento krok nasleduje oznámenie z 15.novembra, v ktorom burza oznámila, že zalistuje stablecoin spoločnosti Circle (USDC). Predtým už Binance pridal podporu Paxos (PAX) a TrueUSD (TUSD).

USDC token bol spustený americkou burzou Coinbase v spolupráci so spoločnosťou Circle v októbri. Táto mena je vraj 100% krytá americkými dolármi, ktoré sú uložené na účtoch, ktoré sú predmetom verejných správ o rezervách. Coinbase prezident a COO Asiff Hirji povedal, že spoločnosť vydala “stablecoin krytý 1:1 americkým dolárom, kompletne auditovaný, kompletne transparentný. “

V rovnakom mesiaci sa Tether stal zdrojom kontroverzie po tom, čo kvôli volatilite stratil dlhodobú rovnosť s dolárom a klesol až na hodnotu $0.91. Tieto problémy sa objavili po tom, čo sa rozšírili fámy, že burza Bitfinex, ktorej CEO je tiež CEO Tetheru, čelí platobnej neschopnosti.

V tomto čase sa USDT nachádza na 8.mieste podľa trhovej kapitalizácie s cenou okolo $0.98 a naopak USDC sa pohybuje okolo ceny $1.03.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predstavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart