Budúci býči líder – Bitcoin alebo striebro?

V tomto článku nájdete informácie, ktoré sme zhrnuli už v roku 2018. Striebro bolo dlhé roky potlačované smerom nadol. Futures burzy ako COMEX, predávali viac striebra a zlata ako realne fyzicky existuje. Dnes to už vyzerá inak a určite si viacerí z vás všimli veľké rozdiely medzi cenou fyzického striebra a cenou striebra na burze. V tomto článku si ozrejmime, prečo je striebro dlhodobo jednou z najväčších príležitostí.

V čom má striebro náskok pred Bitcoinom

Sme fanúšikovia Bitcoinu a aj napriek tomu sa vieme pozrieť na vec triezvo a vidíme tu určite ukazovate, vďaka ktorým sa striebro môže stat lídrom.


1. Striebro je tým najmenším trhom zo všetkých
2. Kapitalizácia všetkých akcií striebra (1 miliarda uncí) je 17 miliárd, čiže $17/unca
3. Kapitalizácia krypto trhu je 300 miliárd dolárov
4. Kapitalizácia trhu zlata 7,7 biliónov – 77-krát viac než hodnota krypto
5. Hodnota akciových trhov je 73 biliónov – 10-krát viac než trh so zlatom

Tu je vizualizácia

Zdroj: medium.com

Zlato a striebro bolo viac ako 8 rokov sústavne potlačované kartelom. Keď kartel vstúpil do krypto priestoru, začalo potláčanie Bitcoinu.

Začiatkom roku 2018 ste si mohli kúpiť 1333 uncí striebra za cenu jedného Bitcoinu.

Tu je graf Bitcoinu aktualizovaný v decembri 2018. Vidíte bod, kedy CME vstúpilo na trh? Cena Bitcoinu sa začala viac a viac potláčať.

Zdroj: medium.com

Tu je obrázok toho, ako bolo striebro potlačené pod rezistenciu. Vďaka spoločnosti TF Metals za hlboký výskum v oblasti manipulácie s kovmi (a ich potláčania). Keď sa striebro oslobodí od potláčania, nastane parabolický beh.

Zdroj: medium.com

Máte pochybnosti o manipulácii so striebrom? Nemajte

Bývalý obchodník spoločnosti JP Morgan sa priznal k niekoľkoročnému manipulovaniu trhu s americkými kovmi. Edmonds, veterán z JP Morgan, povedal, že to, ako manipulovať s cenami, sa naučil od starších obchodníkov, a že jeho nadriadení v spoločnosti vedeli o jeho konaní.

JP Morgan čelili obžalobe z manipulácie zlata a striebra.

Toto bola neuveriteľne pozitívna správa pre zlato a striebro. Na federálnom súde v New Yorku bolo podaných minimálne šesť žalôb, všetky obsahujúce podobné obvinenia na jednu z najväčších bánk krajiny. Súdny spor by mohol potenciálne zahŕňať tisícky ľudí, ktorí obchodovali na trhu so vzácnymi kovmi. Skupinová žaloba by mohla zahŕňať každého, kto kúpil alebo predal futures kontrakt alebo opciu NYMEX platinum alebo paládium, alebo COMEX striebro alebo zlato medzi dátumami 1. januára 2009 a 31. decembra 2015.

JPM buduje blockchain so zlatom

Zatiaľ čo obchodníci manipulujú zlato a striebro, JP Morgan buduje Ethereum blockchain pre zlaté tehličky.

Zdroj: medium.com

Prečo JPM buduje blockchain s drahými kovmi?

JPM vlastní najväčšie množstvo fyzického striebra na svete. Akonáhle bude mať JPM dostatok fyzických zásob, bude určovať cenu kovov prostredníctvom blockchainu. JPM vlastní 145 miliónov uncí striebra. Tu je COT report z apríla 2018. Aktuálne je to o 30 miliónov viac.

Zdroj: medium.com

Striebro sapri cene $14 predáva pod výrobnou cenou

Tu sú náklady na výrobu striebra pre rôznych ťažiarov. Striebro sa tak radí medzi najlacnejšie aktíva na svete.

Zdroj: medium.com

Prečo dať prednosť striebru nad zlatom

Nižšie je 100-ročný graf pomeru ceny zlata a striebra. Ako môžete vidieť, na vrchole býčieho trhu drahých kovov sa predáva 1 unca zlata za niečo medzi 15 a 40 uncí striebra. V súčasnosti si môžete kúpiť 120 uncí striebra za jednu uncu zlata. (2020) To teda znamená, že striebro dosiahne okolo 3 až 5-krát viac percentuálneho zisku než zlato.

Je pravdepodobné, že tí, ktorí hromadia striebro, budú v budúcnosti pekne odmenení. Trpezlivosť ruže prináša.

Nie je to isté, ale je možné, že striebro dosiahne spodnú hranicu pod $10 za uncu. K tejto hranici sme sa už nedávno približili. Fyzické striebro sa však odrthlo z retaze a aktualne je prblem ho zohnať pod 30 dolárov za uncu a to aj napriek tomu, že papierové stojí 15 dolárov.

Zdroj: medium.com

Argumenty v prospech zlata a striebra na sieti twitter

Zdroj: medium.com

Zdroj: medium.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart