Bude čoskoro Warren Buffett kupovať Bitcoin?

Rok 2020 patrí ku výnimočným. Pravdepodobne najmä v zlom svetle, kedže celosvetová pandémia ovplyvnila takmer každého jedného človeka na svete, pričom pravdepodobne navždy zmenila zdravotníctvo, turizmus, biznis alebo finančný svet. Rovnako sa zmenilo aj to, ako ľudia pristupujú k investíciám, aké investičné nástroje sa používajú, ako sa používajú a najmä to, ako sa mení mienka investorov o týchto nástrojoch. A práve táto zmena v postoji je badateľná napríklad na zlate, čo môže byť spojené s kryptomenami viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Buffett robí niečo, čo tu ešte nebolo

V piatok sa finančným svetom začala šíriť správa, ktorá prekvapila mnohých investorov. Warren Buffett, žijúca investičná legenda, nakúpia akcie spoločnosti Barrick Gold v hodnote 563 miliónov dolárov. Spoločnosť Berkshire Hathaway nakúpila až 21 miliónov akcii tejto spoločnosti, pričom išlo o prvé investičné rozhodnutie tohto typu v podaní Warrena Buffetta.

Ten sa totižto zlatu vyhýbal, pričom si vždy zakladal najmä na investovaní do akcii. To sa potvrdilo aj teraz, kedy Buffett nekúpil fyzické zlato alebo futures, ale nakúpil akcie spoločnosti, ktorá sa venuje zlatu. Cieľ tejto investície je pritom jasný. Buffett nechce zmeškať rally, ktoré zlato môže čoskoro zažiť potom, čo sa dostalo na ATH a nad magickú hranicu 2000 dolárov.

Je jasné, že tento krok je dobrou správou pre zlato a pre jeho podporovateľov, akým je napríklad Peter Schiff. Rovnako sa však dá spojiť s kryptomenami a teda najmä digitálnym zlatom, Bitcoinom. To si myslí napríklad aj analytik spoločnosti Morgan Creek, Jason Williams. Podľa neho má byť Bitcoin ďalšou investíciou, po ktorej sa Buffettova Berkshire Hathaway začne pozerať. Poukazuje pritom na to, že Bitcoin a zlato sa začínajú biť o status toho, ktorá z nich bude lepšou investíciou ako „store of value“ (držiteľom hodnoty).

Investuje Buffett do Bitcoinu keď bude na hodnote 50 000 dolárov?

Podľa analytikov zo spoločnosti Forbes je však táto investícia akýmsi míľnikom. Zlato svojim skvelým rokom totižto prinútilo také investičné osobnosti ako Warren Buffett a Charlie Munger k tomu, aby kompletne prehodnotili svoju investičnú stratégiu, ktorú využívajú už niekoľko desaťročí. Práve preto sa množstvo analytikov začína zamýšľať nad tým, či reálne táto situácia nastane aj s Bitcoinom. Ten bol zatiaľ veľmi negatívny, kedže Buffett niekoľkokrát úplne zdehonestoval investovanie do Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Testovanie čínskej CBDC sa rozšíri takmer do celej krajiny

Max Keiser, známy kryptomenový investor a zástanca si myslí, že Buffett v budúcnosti vloží isté percento svojho portfólia aj do Bitcoinu. Nestane sa tak však hneď. Keiser si myslí, že Bitcoinu bude musieť najprv narásť na 50 000 dolárov, aby sa po ňom Buffett obzrel. Ak by do neho v tom čase investoval, tak by išlo o veľmi podobnú investičnú stratégiu. Či je však správna ukáže až čas. Ten rovnako ale ukáže aj to, či vôbec títo známi investori budú dostatočne odvážni na to, aby sa pustili aj do kryptomien.

Zdroje: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart