BTC veľryba presunula 100 000 bitcoinov – prichádza dump?

Bitcoin veľryba je v kryptomenovom svete človek alebo entita, ktorá vlastní viac ako 1 000 BTC (približne 9 miliónov dolárov) na jednej peňaženke. Medzi tie najväčšie známe kryptomenové veľryby patria najmä burzy, ktoré držia obrovské množstvo BTC, ale rovnako aj Satoshi Nakamoto, Mike Novogratz alebo dvojičky Tyler a Cameron Winklevoss. Rovnako je však v kryptomenovom svete aj stále veľké množstvo neznámych veľrýb, ktoré držia desaťtisíce a niekedy až státisíce bitcoinov a nikto nepozná ich pôvod. A práve takáto veľryba spravila pred pár dňami prevod za viac ako 936 miliónov dolárov.

101 000 BTC presunutých za menej ako 50 centov

Dňa 26.6. malo prísť ku prevodu 101 857 BTC z adresy neznámej veľryby. Celá transakcia mala byť rozdelená na 2 peňaženky v pomere 5 000 BTC a zvyšných 96 000 BTC, pričom pôvod ani jeden z nich nie je známy. Na túto transakciu upozornil známy kryptomenový bot – Bitcoin Block Bot.

Čo je opäť pozoruhodné, ako tomu už býva zvykom pri takýchto transakciách, je poplatok, za ktorý bola celá transakcia vykonaná. Hodnota 936 miliónov dolárov v BTC bola presunutá iba za 48 centov. Bitcoin tak opäť ukázal svoj potenciál najmä čo sa prevodov obrovského množstva peňazí týka. Okrem toho, že transakcia trvala iba niekoľko minút, tak poplatok za ňu bol neporovnateľne nižší, ako keby mali byť tieto financie poslané prostredníctvom tradičnej banky.

Podľa technologickej spoločnosti Blockstream, mal byť poplatok za túto transakciu nízky aj kvôli tomu, že neznáma veľryba mala pri ňom použiť SegWit a ušetriť približne 41% na feečku.

Môžeme očakávať dump BTC?

Okrem toho, aké mala táto transakcia feečko a toho, aká veľká bola celá transakcia, sa o nej nič viac nevie. Odosielateľ, ale aj adresát sú neznámi (pričom ide pravdepodobne o tú istú osobu alebo inštitúciu). Rovnako sa však ani nezdá, že by mal byť tento BTC posielaný na niektorú z adries kryptomenových búrz.

Včera sme pre vás pripravili článok aj na inú tému spojenú s Bitcoinom: 61% BTC sa už rok nepohlo – naposledy sa to stalo v roku 2016 pred bullrunom

V minulosti sme už totižto nejeden krát zažili, že akonáhle bolo presunuté takéto veľké množstvo BTC na kryptomenovú burzu, znamenalo to len jedno. Dump. V daných prípadoch veľryby totižto presunuli veľké množstvo BTC na kryptomenovú burzu aby ich následne predávali, čo pri tak veľkých množstvách často zapríčiní výrazný prepad BTC. Avšak v prípade tejto veľryby sa zdá, že takýto variant nie je pravdepodobný.

Zdroj: https://dailyhodl.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart