Britské ministerstvo financií do roku 2018 zavedie európsku Bitcoin reguláciu

Britské ministerstvo financií do roku 2018 zavedie európsku Bitcoin reguláciu

 

 

Bitcoin je často spájaný s rôznymi druhmi ilegálnej aktivity. Jedným z tvrdení, ktoré sa opakuje pomerne často, je, že svetová kryptomena č. 1 sa často využíva na pranie špinavých peňazí. Doteraz sa objavilo len málo dôkazov podporujúcich tieto obvinenia. Bez ohľadu na to sa Britské ministerstvo financií čoraz intenzívnejšie zaoberá touto možnosťou a jeho cieľom je v blízkej budúcnosti regulovať Bitcoin.

Obavy Britského ministerstva financií z Bitcoinu

V istom zmysle nie je prekvapením, že Britské ministerstvo financií pozorne sleduje Bitcoin a ostatné kryptomeny. Ako by sa dalo očakávať, hlavné obavy panujú z potenciálu prania špinavých peňazí či obchádzania daňových povinností pri používaní Bitcoinu. V súčasnosti neexistuje oficiálne daňové usmernenie pre Bitcoin vo VB, či akákoľvek oficiálna regulácia. Táto situácia sa môže vo veľmi blízkej budúcnosti zmeniť.

S cieľom riešiť tieto obavy plánuje Britské ministerstvo financií zaviesť nové nariadenia súvisiace s Bitcoinom. Trochu nejasné však je, čo to bude znamenať. Podľa The Telegraph je cieľom požiadavka na užívateľov a obchodníkov, aby zverejnili svoje identity a oznámili podozrivé aktivity. Vzhľadom na to, ako väčšina Bitcoin búrz dodržiava existujúce KYC a AML pravidlá, tento návrh je o to zmätočnejší.

Hoci plány regulovať Bitcoin vo VB sú iba vo svojom počiatočnom štádiu, nová legislatíva môže byť zavedená čoskoro. Napriek prvotným problémom, Bitcoin komunita vo VB v súčasnosti prekvitá a množstvo ľudí pozorne sleduje Bitcoin kvôli nedávnym cenovým nárastom. Je iste pravdou, že človek si dokáže kúpiť malé množstvo Bitcoinov prostredníctvom bankomatu bez odhalenia svojej identity. Pokiaľ však ide o veľké nákupy, neexistuje žiadny spôsob, ako zostať anonymný, pokiaľ človek nevyužíva LocalBitcoins a nikdy sám nedokončí peer-to-peer výmenu. Nedávno sme sa dotkli iných platobných metód, ktoré tiež možno požiť bez overenia totožnosti. Bitcoin sa zrejme skúma najmä preto, že je nekontrolovateľný.

Je chvályhodné, že Britské ministerstvo financií skúma nové spôsoby, ako zosúladiť Bitcoin s existujúcou AML a KYC legislatívou vo VB. Avšak vzhľadom na skutočnosť, že burzy už spĺňajú tieto kritéria, nie je jasné, ako sa veci vyvinú v tomto ohľade. Nové pravidlá sa údajne budú vzťahovať aj na zvyšok EÚ.

V súčasnosti zostáva väčšina detailov týkajúcich sa tejto legislatívy záhadou. Podľa hovorcu Britského ministerstva financií sa táto nová regulácia zavedie do konca roka 2018, hoci tento dátum ešte nebol oficiálne potvrdený. Pri spätnom pohľade bolo iba otázkou času, kedy príde k takejto regulácii v celej EÚ. Či sa niečo zmení pre užívateľov však zostáva otázne.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:Themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart