Brazílsky prezident mal telefonát s CEO Ripplu

Ripple patrí v kryptomenovom svete určite medzi najkritizovanejšie kryptomeny. Problémom má byť najmä miera centralizácie a snaha vyhovieť bankám, ktoré vo všeobecnosti nemajú s kryptomenami „veľmi vrúcny vzťah.“ Na druhú stranu má Ripple obrovské množstvo podporovateľov a takisto aj dlhý zoznam spoluprác, ktoré sú prinajmenšom veľmi zaujímavé. Tým, že je Ripple 4.najväčšou kryptomenou a už dlhý čas sa drží v TOP 10 púta na seba pozornosť aj inštitúcii a regulátorov. Možno aj tento fakt stoji za tým, že iba pred pár dňami sa odohral telefonát medzi CEO Ripple a prezidentom Brazílie.

Telefonát s neznámou témou

Brad Garlinghouse, CEO Ripple a prezident Brazílie, Roberto Campos Neto mali dňa 30.5. naplánovaný telefonát, ktorý však nebol prístupný pre verejnosť. Vyplýva to z programu, ktorý zverejnila centrálna banka Brazílie, pričom telefonát mal trvať približne hodinu a mal sa zaoberať „institutional matters“ (inštitucionálne záležitosti).

Ako celý telefonát prebiehal a k čomu mal viesť aktuálne nie je jasné. Otavio Ribeiro Damaso a Joao Manoel Pinho de Mell mali pritom na danom telefonáte zastupovať samotnú centrálnu banku Brazílie. Ani prezident, ani centrálna banka Brazílie a rovnako ani Brad Garlinghouse sa však ku dnešnému dňu presnejšie nevyjadrili o tom, aké témy boli na telefonáte prediskutované.

Brazília ako súčasť expanzie Ripplu?

Spoločnosť za kryptomenou Ripple sa pritom už istý čas sústredí na Brazíliu ako na jednu z hlavných krajín, v ktorých chce Ripple uspieť. Dôvodom by malo byť najmä obrovské množstvo migrantov, ktorí v krajine pracujú a následne posielajú peniaze do svojich rodných krajín. Práve týmto ľuďom chce Ripple uľahčiť prevody a transakcie do rodných krajín.

Dnes sme pre vás pripravili aj nasledujúci článok: Ako získať späť 3% v krypto z vášho nákupu v eshope Nike

Aj preto sa má Ripple sústrediť na túto krajinu, pričom už v decembri minulého roka uzavrela táto spoločnosť hneď niekoľko spoluprác s tamojšími bankami (ako napríklad Santander Brasil, Banco Bradesco alebo Redimento). Luiz Antonio Sacco, jeden z hlavných predstaviteľov Ripplu v Južnej Amerike si pritom myslí, že počet nových spoluprác v tejto oblasti bude rapídne pribúdať, pretože rastový potenciál je obrovský.

„Brazílske bankovníctvo a finančný svet spravili množstvo pozitívnych pokrokov najmä v spravovaní transakcii, medzinárodné nevynímajúc. Aj preto bude počet sľubných príležitostí v nasledujúcich rokoch výrazne narastať.“

Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart