Brazília a jej nová krypto burza

Materská spoločnosť najväčšieho nezávislého makléra v Brazílii zriaďuje burzu kryptomien. Spoločnosť Grupo XP, ktorá vlastní maklérsky podnik XP Investimentos, plánuje spustiť túto platformu v najbližších mesiacoch, uviedol zdroj správy a dodal, že podporované bude obchodovanie s kryptomenou Bitcoin a Ethereum.

O projekte hovoril výkonný riaditeľ firmy- Guilherme Benchimol:

,,Musím sa priznať, že toto je jedna z tém, o ktorej by som bol radšej keby neexistovala, ale existuje. Cítim, že sme povinní začať stúpať na tomto trhu hore.”

Benchimol uviedol, že firma rozhodla o spustení burzy nazývanej XDEX, pretože takmer 3 milióny brazílskych turistov už vlastní kryptomenu Bitcoin, zatiaľ čo oveľa menej z nich (okolo 600 000), má akcie. Grupo XP prichádza, pretože prostredie pre krypto burzu v krajine môže byť výhodné.

Brazílska protimonopolná agentúra pre ochranu hospodárstva vyšetruje, či veľké banky v krajine spoločne pracovali na zastavení služieb spoločnostiam zameraným na kryptoobchody. Správna rada pre ekonomickú obranu uviedla, že vyšetruje banky Banco do Brasil, Banco Santander Brasil, Banco Inter a ďalšie za zrušenie účtov na krypto platformách.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart