Brave dosiahol milión stiahnutí mesačne napriek tomu, že mu vzniká konkurencia.

Brave počtom stiahnutí predbehol aj Firefox, Binance a Coinbase a okrem toho spustil odmeňovanie za pozeranie reklamy Brave Ads, no zatiaľ nie na Slovensku. Uvidíme, či ho ohrozí platforma od firmy GAP.

Brave prehliadač, ktorý ponúka používateľom lepšie súkromie a kontrolu nad ich údajmi, dosiahol dôležitý míľnik v jeho pôsobivom raste. Prehliadač prekročil hranicu viac ako 1 milión stiahnutí mesačne.

Štatistika zobrazuje len stiahnutia na platforme Android, a nie Apple alebo desktop, čo len ďalej zdôrazňuje fenomenálny rast. Takisto je naozaj ešte pozoruhodné je, že tak porazil počet nedávnych stiahnutí Firefoxu, Binance a Coinbase peňaženky, ktoré boli na úrovni  756 000, 109 000 a 88 000.

Okrem tohto exponenciálneho rastu, prehliadač Brave zaznamenal od roku 2018 nárast aj aktívneho využívania o 450% – projekt za posledných niekoľko dní pridal do svojho zoznamu overených tvorcov takmer 8 000 YouTuberov, 20 000 webowých stránok.

Zasvätení odborníci takisto chválili prehliadač Brave. Larry Sanger, spoluzakladateľ Wikipédie, sa presunul do prehliadača Brave z prehliadača Chrome a svojim čitateľom navrhol, aby robili to isté.

Brave prehliadač tiež spustil svoj veľmi očakávaný Brave Ads program, ktorý odmeňuje užívateľov za prezeranie reklám.

GAB konkuruje Brave

Kontroverzná sociálna platforma Gab vybudovala vlastný webový prehliadač Dissenter. Prehliadač je prvým krokom k vytvoreniu platformy, kde bude úplná sloboda slova a za vytvorený obsah môžete dostať odmenu v Bitcoinoch.

Dissenter začal 26. februára a umožňuje komukoľvek zanechať komentáre na web stránke. Užívatelia jednoducho napíšu svoj komentár a kliknú na “Dissent this”, ktorý potom prepojí s danou web adresou.

Vzhľadom na kontroverznú reputáciu platforma GAB zistila, že je ťažké nájsť akéhokoľvek poskytovateľa služieb, ktorý by bol ochotný poskytnúť hosting. Platforma sa preto rozhodla vytvoriť vlastnú forknutú verziu webového prehliadača Brave, ktorý je založený na open source kóde Chrome.

Tieto správy nahnevali CEO Brave Brenda Eicha. Andrew Torba z GAPu to však nevidí tak, a tvrdí, že celá pointa open source je umožniť ostatným stavať na existujúcej kódovej databáze a pridať väčšiu hodnotu.

V rozhovore s médiami Torba ďalej posilnil svoju pozíciu a uviedol, že prehliadač Disssenter odstraňuje nepotrebné komponenty, ako napríklad token BAT, ale zachováva “tie najlepšie časti”.

Konkrétne, webový prehliadač bude obsahovať blokovanie reklám a natívny prístup k Toru.

Integrácia Lighting Network

Namiesto používania BAT tokenu na odmeňovanie webových stránok a jednotlivcov, bude Torba pracovať na integrácii  Bitcoin Lightning Network do  webového prehliadača Dissenter. Podrobnosti nechce zverejňovať, ale zdá sa, že veci napredujú. Inštruktážne video o Dissenter tu.

Zdroj: www.bitcoinist.com, www. investinblockchain.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart