Weiss Crypto Ratings má jasného víťaza – o akú kryptomenu ide?

Weiss Ratings je vo svete pomerne známa investičná agentúra, ktorá informuje investorov o tom, aké finančné rozhodnutia by mali robiť na základe množstva informácii a dát, ktoré zbiera. Od roku 1971 si získala veľkú kredibilitu a takisto aj databázu. Weiss Ratings celkovo poskytuje informácie o viac ako 40 000 akciách, ETF alebo fondoch. Takisto zverejňuje hodnotenia bánk, ale aj nebankových a poisťovacích spoločností. Od roku 2018 navyše poskytuje informácie a hodnotenia aj pre kryptomeny prostredníctvom Weiss Crypto Ratings. Táto pobočka bola za posledných 7 dní veľmi aktívna, avšak pozornosť vzbudzuje najmä to, na ktorú kryptomenu je zameraná.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP SKUPINY

Chainlink ako jasný víťaz pre Weiss Crypto Ratings

Kryptomena Chainlink nepatrí ani do TOP 10 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie (aktuálne na 13.mieste), no napriek tomu ide o pomerne známy projekt. Za krátky čas, ktorý sa vyskytuje na tomto trhu, sa Chainlinku podarilo získať spolupráce s takými spoločnosťami ako Matic, Hedera Hashgraph alebo IOST. Mimo kryptomenového sveta zaujali najmä spolupráce s Oracle a taktiež Google.  

Určite je tak na mieste tvrdiť, že budúcnosť tohto projektu môže byť viac ako zaujímavá. To si evidentne myslia aj v spoločnosti Weiss Crypto Ratings, kedže za posledných 7 dní Chainlink doslova ospevujú. Z 11 tweetov, ktoré boli zverejnené na oficiálnom Twitter účte tejto spoločnosti, bolo 5 tweetov venovaných práve projektu Chainlink. Takáto pozornosť nebol doprianá ani kryptomenám ako Ethereum alebo Bitcoin.

„Narozdiel od väčšiny kryptomien, Chainlink už má obrovskú a neustále rastúcu mieru adopcie v reálnom svete. Toto je jeden z najdôležitejších indikátorov, na ktoré sa pozeráme, keď hľadáme kryptomeny, do ktorých chceme investovať.“

Tak znel iba jeden z mnohých tweetov, ktoré sa venovali kryptomene Chainlink. Všetky tweety o tejto kryptomene mali jedno spoločné. Boli extrémne bullish.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP SKUPINY

„Veríme, že LINK sa môže obchodovať na hodnotách okolo 20 dolárov. Ide takmer o 5-násobok toho, za čo sa obchoduje dnes. Investori urobia určite dobre, pokiaľ budú držať LINK vo svojich radaroch.“

Zaujímavé je takisto to, že okrem jedného, boli všetky tieto bullish tweety o Chainlinku zverejnené v priebehu posledných 24 hodín. Ide o pokus tejto agentúry vyvolať akúsi pumpu alebo špekulačnú vlnu, ktorá by nalákala investorov do obchodu? Alebo je táto agentúra zrazu tak strašne optimistická o budúcnosti danej kryptomeny?

Čo stojí za prehnaným optimizmom?

Dňa 10.júna zverejnila spoločnosť Weiss Crypto Ratings článok o tejto kryptomene. Investiční analytici Bruce Ng a Juan Villaverde poukázali na fakt, že budúcnosť Chainlinku je veľmi svetlá najmä kvôli tomu, že môže tvoriť prechod medzi blockchainovými platformami a real-world dátami.

Navyše má byť adopcia Chainlinku podporená aj rastúcim záujmom o smart kontrakty. Tie sú vnímané značným množstvom analytikov ako budúcnosť kryptomenového sveta. Práve preto má mať táto kryptomena možnosť rásť v tandeme s Ethereom.

„Chainlink je real-world poskytovateľ dát pre smart kontrakty. Všetky poplatky za tieto služby je možné uhradiť prostredníctvom LINK.“

Aj táto správa odznela v podrobnej analýze Nga a Villaverdeho. Podľa nich by mala adopcia smart kontraktov explodovať najmä kvôli rastúcemu DeFi sektoru. Ten má mať pred sebou svetlú budúcnosť a smart kontrakty sú neodlúčiteľnou súčasťou tohto sektora.

Dnes ráno sme vás rovnako informovali aj o tejto správe: Donald Trump ministrovi financií: “Choďte po Bitcoine!”

Napriek všetkým pozitívnym správam je čiastočne nejasné, prečo sa Weiss Crypto Ratings v posledných hodinách tak často zmieňuje o kryptomene Chainlink. Samotná spoločnosť uvádza, že je úplne objektívnou a nestrannou vrámci akýchkoľvek analýz, ktoré pre investorov robí. Avšak taká pozornosť, akej sa aktuálne môže tešiť kryptomena Chainlink, začína viac smrdieť pumpou alebo platenou reklamou. Čo je pravdou sa však určite nedozvieme.

Zdroj: https://beincrypto.com/

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP SKUPINY

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.