TOP 4 kryptomeny najmenej postihnutých medvedím trhom.

Počas uplynulých 14 mesiacov zaznamenal trh s kryptomenami pravdepodobne najhoršiu korekciu v jeho 10-ročnej histórii.

Od januára 2018 klesol objem z 831 miliárd dolárov v jeho najvyššej hodnote až na 111 miliárd dolárov, čo zaznamenalo pokles až o 86 %.

Zatiaľ čo väčšina kryptomein klesla o najmenej 80 % z ich ATH, existuje niekoľko digitálnych mien, ktoré prekonali 98 % pokles.

Podľa údajov ATHCoinIndex, s výnimkou stable coinov a digitálnych mincí vytvorených za posledných 12 mesiacov, počas štyroch období preukázali najlepšie hodnoty:

Binance Coin (-67,5%)

Chainlink (-67,51%)

Maker (-77,8%)

Bitcoin (-82,7%)

Tri spoločné faktory medzi týmito štyrmi kryptomenami, ktoré boli schopné prekonať väčšinu digitálnych aktív na trhu v uplynulom roku, sú silné základy, aktívna komunita a aktívne využívaný produkt.

Bitcoin

Ako predseda NY burzy Jeff Sprecher povedal , napriek vzniku digitálnych aktív so zdanlivo lepšími funkciami a sofistikovanou infraštruktúrou, Bitcoin nájde spôsob, ako prežiť a stať sa odolnejší po každom medveďom trhu.

“Bitcoin žil v bahne a prežil. Existujú tisíce ďalších tokenov, o ktorých by ste mohli tvrdiť, že sú lepšie, ale napriek tomu ledva prežívajú a priťahujú pozornosť, “povedal Sprecher.

Počas posledných troch mesiacov niektoré z najväčších finančných inštitúcií na svete, ako napríklad Fidelity, ICE / NYSE a Nasdaq, budujú investičné nástroje na podporu investorov na trhu s kryptomenami.

Dňa 6. februára spoločnosť CryptoMeNow oznámila , že objem transakcií spoločnosti Bitcoin sa v roku 2018 skutočne zvýšil trikrát, čo je pravdepodobne v dôsledku celkového nárastu využívania BTC ako meny a obchodu s touto hodnotou.

Binance Coin

Výrazný výkon spoločnosti Binance Coin (BNB) investori očakávali vďaka spáleniu mincí. Spočiatku bola spoločnosť Binance Coin vytvorená ako prostriedok na financovanie začiatku vývoja v spoločnosti.

Postupom času, keď spoločnosť rástla, začala skupovať späť majetok, páliť menu a znižovať obehové zásoby majetku.

Keďže ponuka BNB klesla a dopyt po BNB vzrástol, cena aktíva sa začala zvyšovať.

“Každý štvrťrok budeme využívať 20% našich ziskov na spätné odkúpenie BNB a ich zničenie, kým nebudeme skupovať 50% všetkých BNB späť. Nakoniec zničíme 100MM BNB, pričom zostatok 100MM BNB zostane, “.

V súčasnosti je vývojový tím Binance uprostred vytvorenia decentralizovanej výmeny (DEX) a ďalšia fáza BNB bude fungovať ako domáca mena na Binance DEX.

Základom je samotná výmena, ktorá má viac ako 10 miliónov aktívnych používateľov a generuje stovky miliónov dolárov zisku za štvrťrok.

V roku 2018 napriek prudkému poklesu cien kryptomien spoločnosť Binance údajne vygenerovala ročný zisk vo výške 446 miliónov USD.

Maker

Maker sa považuje za najcennejšiu decentralizovanú aplikáciu (DApp) v sieti Ethereum. Platforma Maker má dve meny: DAI a MKR. DAI je stable coin, ktorý si zachováva svoju hodnotu prostredníctvom algoritmu systému používaného výrobcom. MKR v podstate predstavuje podiel investora v sieti Maker a čím viac MKR má investor, tým väčšiu autoritu nad rozhodovaním o sieti má investor.

Jednoducho povedané, Maker je decentralizovaný systém požičiavania, ktorý umožňuje jednotlivcom požičiavať si peniaze vo forme DAI s použitím ETH ako zárukou.                           

V septembri 2018 spoločnosť Andreessen Horowitz, vedúca spoločnosť s rizikovým kapitálom, investovala 15 miliónov dolárov do spoločnosti Maker a získala 6 percent z ponuky MKR.

V tom čase generálny partner Andreessen Horowitz Katie Haun povedal:

“Technológia, ekosystém a talent spoločnosti MakerDAO dali teóriu do praxe, aby priniesli decentralizovaný stabilný produkt, o ktorom sa domnievame, že pomôže poháňať budúcnosť krypto ekonomiky.”

Od februára má údajne  spoločnosť Maker viac ako 2 milióny ETH ako zábezpeku v sieti, čo zodpovedá minimálne 200 miliónom dolárov.

ChainLink

Chainlink je projekt inteligentného zmluvného protokolu, ktorý sa zameriava hlavne na implementáciu inteligentných zmlúv na podporu reálnych aplikácií. Jednou z veľkých inštitúcií, s ktorými spolupracuje, je SWIFT, globálna sieť bánk, ktorá umožňuje finančným inštitúciám posielať a prijímať peniaze.

Cena LINKu sa v januári zvýšila po spustení decentralizovanej siete Oracle Chainlink, ktorá umožňuje platformám integrovať inteligentné zmluvy na spracovanie platieb vrátane fiat.

“Decentralizovaná sieť Oracle Chainlink poskytuje spoľahlivé riešenie, ktoré umožňuje ľahké pripojenie zmlúv STK smart k rozhraniam API a odosielanie platieb z našich inteligentných kontaktov na bankové účty,” vysvetlil tím.

Základy sú kľúčové

Kľúčovým dôvodom pre schopnosť Bitcoinu prežiť každú väčšiu korekciu a zabezpečiť jeho pozíciu najsilnejšej a najcennejšej meny na trhu je jeho samotný základ.

Ostatné krypto aktíva, ktoré dobre fungovali oproti väčšine digitálnych mien na trhu, mali aktívnu komunitu vývojárov a prepracované produkty, ktoré by investori mohli podporiť.

Väčšina kryptomien nebola schopná splniť svoje sľuby po predajoch tokenov, čo umožnilo kryptomenám ako Bitcoin, Binance Coin, LINK a MKR prekonať zvyšok trhu.

Zdroj: 1

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.