Švajčiarsky bankový gigant bude podporovať kryptomeny

Zdá sa, že stále viac a viac bánk má v pláne ponúkanie obchodovania kryptomien pre svojich klientov. Potom, čo minulý týždeň bolo udelené oficiálne povolenie americkým bankám na spravovanie, kupovanie a predávanie kryptomien pre svojich klientov, sa tento týždeň pridala aj ďalšia banka z Európy. Ide pritom o pomerne významnú inštitúciu, najmä vrámci švajčiarskeho finančného trhu.

Banka spravujúca viac ako 30 miliárd dolárov

Basler Kantonalbank je švajčiarskou finančnou inštitúciou, ktorá spravuje v aktívach viac ako 30 miliárd amerických dolárov pre svojich klientov. Od začiatku budúceho roka sa táto inštitúcia navyše dostane na zoznam bánk, ktoré budú ponúkať obchodovanie kryptomien prostredníctvom svojej sesterskej spoločnosti Bank Cler. Tak znelo oficiálne stanovisko Natalie Waltmann, hovorkyne práve banky Bank Cler, ktorá tak uviedla pre jeden zo švajčiarskych denníkov.

Táto banka má v pláne zaradiť kryptomeny do svojho portfólia najmä preto, že eviduje enormný záujem o obchodovanie týchto aktív zo strany svojich klientov. Na to, aby sa jej podarilo úspešne splniť svoj cieľ však musí získať do svojho tímu (a teda najmä do tímu Bank Cler) ľudí skúsených z tohto sektoru. Prvou výraznou posilou je bývalý CEO a predstaviteľ spoločnosti Tokensuisse Alain Kunz, ktorý v Bank Cler bude hlavným vedúcim oddelenia pre digitálne aktíva.

Táto banka pritom nebude prvou švajčiarskou spoločnosťou, ktorá bude ponúkať služby spojené s kryptomenami. Rovnakým smerom sa totižto hýbu vo Švajčiarsku napríklad spoločnosti ako Julius Baer Group alebo Maerki Baumann.

Rovnako však platí, že takýto záujem nie je vidno iba vrámci tejto európskej krajiny. Ku ponúkaniu kryptomenových služieb sa stále hlási viac finančných spoločností a sprostredkovateľov, ktorí sa pokúšajú nastúpiť na „kryptomenový vlak.“ Ide najmä o banky, ktorých záujem o kryptomeny je vidno po celom svete.

Prečítajte si tiež: Chaos v kryptosvete – pozor na extrémnu volatilitu

Napríklad v roku 2019 dostali nemecké banky povolenie na to, aby spravovali kryptomeny pre svojich klientov. Podobného rozhodnutia sme sa dočkali iba pred pár týždňami aj zo strany amerického regulátora OCC (Office of the Comptroller of the Currency), ktorý povolil americkým retail bankám kupovať, držať a predávať kryptomeny pre svojich klientov. Upozornil však pritom najmä na veľké bezpečnostné hrozby, ktoré sa pri investovaní do kryptomien môžu vyskytnúť.

Zdroje: https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.