Správy týždňa – Hack Twitteru, rast Tesly a Bitcoin ATH

Aj napriek tomu, že dnešné správy sú publikované v neskoršom čase ako tomu býva zvykom, sú stále rovnako aktuálne ako každý týždeň. Dnes si zopakujeme tie najpodstatnejšie správy spojené s hackom Twitteru, Grayscale Investments alebo Teslou, ktoré sa udiali medzi 13. až 19. júlom.

2020 Twitter Bitcoin Scam

Stredu večer sa udiala pravdepodobne najpodstatnejšia udalosť spojená (nielen) s kryptomenami, potom, čo bola hacknutá jedna z najväčších sociálnych sietí. 2020 Twitter Bitcoin Scam spočíval v tom, že hacker (alebo skupina hackerov) zaútočila na zamestnancov Twitteru s prístupmi ku vnútorným systémom danej sociálnej siete. To hackerom umožnilo zverejniť množstvo tweetov na rôznych profiloch, pričom si vybrali množstvo celebrít alebo svetoznámych spoločností. Medzi zasiahnutými boli napríklad Joe Biden, Bill Gates, Elon Musk, Kanye West alebo Warren Buffett. Zo spoločností vytŕčali najmä Uber alebo Apple. V kryptomenovom svete boli poškodené najmä burzy, kedy boli hacknuté Twitter účty Coinbase, Kucoin či Binance. Hacker sa snažil dostať z ľudí financie, pričom vyžadoval, aby boli poslané na BTC adresu. Tej sa podarilo vyzbierať viac ako 13 BTC. Pokiaľ chcete vedieť všetko podstatné o tomto útoku, prečítajte si o tom v nasledujúcom článku: https://old.kryptotrejder.sk/koordinovany-utok-na-twitter-napadnuti-boli-musk-obama-gates-a-ine-celebrity/

Rovnako sme sa pri danom hacku aj zamysleli, či ide z pohľadu kryptomien o dobrú alebo zlú správu. Média po celom svete totižto hneď od začiatku spomínali Bitcoin v spojení s týmto útokom. Avšak pokiaľ ste sledovali vyjadrenia podrobnejšie, tak je z nich jasné, že všetky média Bitcoin nijako nehanili, iba opisovali, na čo bol v danom hacku využitý. Z celkového pohľadu tak určite neišlo o extrémne negatívnu reklamu. Pokiaľ sa však chcete dozvedieť viac dôvodov, prečo si myslíme, že kryptomeny ako také môžu týmto hackom získať, prečítajte si nasledujúci článok.

Čo sa to deje s Teslou – 5 dôvodov extrémneho rastu

Tento týždeň sme sa rovnako pozreli aj mimo kryptomenový trh. V podrobnej analýze sme rozobrali akcie spoločnosti Tesla, ktorá zažíva absolútne famózny rok. Viac ako 400% rast aj napriek koronakríze dokazuje, že Tesla je buď jednou z najperspektívnejších spoločností alebo zažía obrovskú bublinu. Z tej napríklad ťaží aj CEO Tesly, Elon Musk, ktorému sa v celkovej veľkosti majetku podarilo predbehnúť aj legendárneho investora Warrena Buffetta. Ako sa mu to podarilo a prečo sa tejto spoločnosti tak neskutočne darí sme rozobrali v tejto analýze.

Grayscale Investments prestalo kupovať BTC – čo je za tým?

Včera sme pre vás pripravili aj článok, ktorý sa zaoberal spoločnosťou Grayscale Investments. V kryptomenovom svete ide o dobre známu spoločnosť, ktorá si svojimi investíciami do BTC získava pozornosť aj mimo tohto sektora. Veľkú časť klientov Grayscale Investments totižto tvoria najmä inštitucionálni investori. To znamená, že čím viac BTC je kupovaných touto spoločnosťou, tým väčší záujem je o kryptomeny (najmä Bitcoin a Ethereum) v inštitucionálnom svete. Napriek tomu, že Grayscale Investments prežíva skvelý rok, posledné 3 týždeň boli veľmi slabé. Dokonca až na toľko, že v tomto čase neurobila daná spoločnosť ani jeden nákup Bitcoinu. Prečo sa tak stalo? Je čas sa začať obávať? Aj na tieto otázky a možné odpovede sme sa pozreli v článku, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://old.kryptotrejder.sk/grayscale-investments-prestalo-kupovat-btc-co-je-za-tym/

Bitcoin prekoná svoje ATH, ale najprv nás čaká pád pod 6 000 dolárov!

Už dlhší čas sme sa v Kryptotrejderovi nepozreli na nejakú predikciu ceny, čo sme dnes zmenili. Viacero rôznych analytikov, obchodníkov alebo finančných poradcov sa totižto vyjadruje, že Bitcoin by mal čoskoro znovu odštartovať bullrun. Ten by mal pomôcť s prekonaním aktuálneho ATH. Daní analytici však jedným dychom hneď dodávajú, že ešte predtým, ako sa tak stane je veľmi pravdepodobné, že sa pozrieme na sumy medzi 4 000 – 6 000 dolárov za jeden BTC. Práve v tom čase by malo ísť o ideálnu akumuláciu a prípravu na bullrun Bitcoinu. Názory na to, kedy k nemu skutočne dôjde sa však líšia a preto si neváhajte prečítať tento náš článok, kde rozoberáme rôzne pohľady na túto tému.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.