Priznal sa Craig Wright ku krádeži takmer 80 000 BTC?

Craig Wright patrí bezpochyby medzi najkontroverznejšie postavy kryptomenového sveta. Tento austrálsky podnikateľ je zakladateľom nChain. Rovnako je aj hlavnou tvárou za kryptomenou BSV (Bitcoin Satoshi Vision). Mnohými nenávidená postava, inými milovaná (áno, vraj sú aj takí) má však aktuálne zarobené na veľký problém. To, že sa sám nazýva Satoshim Nakamotom a vraj má na to aj dôkazy, ktoré však nikdy nezverejnil, je už všetkým známe. Práve 1 milión BTC, ktoré ma on ako “Satoshi” údajne vlastniť, ho dostali pred súd a spôsobili mu niekoľko právnych problémov. Situácia sa pre tohto „experta“ pritom ešte zhoršuje, kedže je od dnes spájaný aj s krádežou bitcoinov z burzy Mt Gox.

Priznali Wrightovi právnici vlastníctvo adresy s 80 000 BTC?

Právnická firma z Londýna, SCA ONTIER LLP, ktorá zastupuje Craiga Wrighta dnes zverejnila list, ktorý v kryptomenovom svete vzbudil veľkú pozornosť. Má v ňom totižto stáť, že Craig Wright bol až do 5. februára tohto roku vlastníkom adresy, ktorá má obsahovať viac ako 80 000 BTC, ktoré boli ukradnuté z burzy Mt Gox. Do dnešného dňa ide o jednu z najväčších krádeží v kryptomenovom svete. Ako uvádza daný list, dňa 5. februára 2020 mu však mali byť tieto kryptomeny ukradnuté neznámym hackerom.

„Aby sme sa všetci pochopili, Craig Wright práve otvorene priznal (prostredníctvom svojich právnikov), že je tým človekom, ktorý ukradol 80 000 BTC z Mt Gox.“

Tak znel tweet Ricarda Spagniho, jedného z hlavných vývojárov Monera známeho aj pod prezývkou Fluffy Pony. Jeho tweet pritom nebol ani zďaleka jediná reakcia na danú situáciu. Kryptomenový Twitter aktuálne „praská vo švíkoch“ s komentármi a názormi osobností na túto udalosť. Mark Karpeles, bývalý vlastník a CEO burzy Mt Gox (ktorý je asi tak isto obľúbený ako Craig Wright), rýchlo reagoval na túto situáciu. Ako sa dalo predpokladať, tak sa ju snažil využiť vo svoj prospech.

„Jedna z adries, ktorú Craig Wright zverejnil, vlastní 80 000 BTC, ktoré boli ukradnuté z burzy Mt Gox v marci 2011. Craig Wright sa priznal, že daná adresa bola pod jeho kontrolou, čo znamená, že berie legálnu zodpovednosť za všetky spôsobené škody?“

Samozrejme, že je úplne v záujme Marka Karpelesa, aby sa ukázalo, že Craig Wright je vlastník týchto kryptomien, kedže by to Marka mohlo čiastočne očistiť. Napriek tomu je však iba veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa takýmto spôsobom podarilo Markovi Karpelesovi zbaviť akejkoľvek zodpovednosti za svoje horibilné činy. Svoj názor na túto situáciu rýchlo vyjadril aj CSO spoločnosti Blockstream a CEO Pixelmatic, Samson Mow. Jeho tweet je veľmi stručný, no o to trefnejší.

„Hlúpy list, ktorý #Faketoshiho právnici zverejňujú kade tade.“

Ide o veľkú novinku alebo ďalší zúfalý pokus o pozornosť?

Craig Wright, známy aj pod veľmi obľúbenou prezývkou (v kryptomenovej komunite) “Faketoshi,” má teda opäť pozornosť na svojej strane. Otázka je, či takúto pozornosť chce, pretože aj keď je zlá reklama stále reklama, Craig snáď nemá ani jednu dobrú (minimálne v spojení s kryptomenami).

Dnes sme vás informovali aj o tejto správe: 500 estónskych krypto spoločností stratí povolenie po $220 miliardovom škandále

Okrem toho, že sú tieto kryptomeny kradnuté a pochádzajú z jednej z najčiernejších udalostí kryptomenového sveta, tak pozornosť vzbudzujú aj iným spôsobom. Tým je celkové množstvo bitcoinov, ktoré mali byť uchovávané na danej adrese vo vlastníctve Craiga Wrighta takmer 9 rokov. Daná adresa obsahovala 79 957.2 BTC, čo ku dnešnému dňu činí viac ako 754 miliónov amerických dolárov. Táto adresa preto patrí medzi najväčšie v kryptomenovom svete. To znamená, že je takmer neustále pod drobnohľadom kryptomenovej komunity, avšak identita vlastníka bola neznáma.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.