Najväčšia japonská banka bude mať svoj vlastný stablecoin

Piata najväčšia banka na svete a zároveň najväčšia finančná inštitúcia v Japonsku, MUFG (Mitsubishi UFJ Financial Group) by mala koncom tohto roku spustiť svoj vlastný stablecoin. Aspoň to vyplýva z novej správy zverejnenej v pondelok 13.júla danou inštitúciou.

Ďalší pokus MUFG

Nejde pritom o prvú správu, ktorá poukazuje na to, že MUFG má záujem o vytvorenie vlastnej kryptomeny. Spojenie medzi touto finančnou inštitúciou a kryptomenami sa prvý krát v médiach objavilo ešte v roku 2015, kedy mala MUFG začať pracovať na vývoji vlastnej kryptomeny. Tá mala byť spustená už v roku 2018, či 2019, avšak kvôli nečakaným problémom k tomuto kroku nedošlo. Novým termínom, ktorý bol stanovený prezidentom a CEO danej banky, Hironorim Kamezawom, kedy by sa mal tento stablecoin dostať na svetlo sveta je koniec tohto roka.

Podľa zverejnenej správy má MUFG v pláne spustiť možnosť mobilných platieb, ktoré budú podporované digitálnou menou. Pomôcť by im k tomu mala spoločnosť Recruit Group, ktorá je partnerom danej banky. Podľa Kamezawu má mať banka potvrdených už viac ako 1 milión retail obchodov (všetky sú členmi Recruit Group siete), ktoré majú záujem o danú kryptomenu, ktorú by mohli v dostupnom čase využívať aj obchody mimo Recruit Group. Na margo danej spolupráce, ale takisto vlastnej digitálnej meny sa Hironori Kamezawa vyjadril nasledovne:

„Myslíme si, že ktokoľvek bude môcť používať danú digitálnu menu úplne slobodne.“

Ďalší stablecoin krytý japonským jenom?

Hlavný predstaviteľ banky sa takisto vyjadril, že vlastnosti tejto digitálnej meny majú byť stále také isté, ako pri počiatkoch. Daná digitálna mena má byť krytá japonským jenom (v pomere 1:1) a má využívať blockchain na podporu instantných peer-to-peer transakcii. Informácie o presnom dátume, názve alebo počet mincí/tokenov pri spustení sa zatiaľ na verejnosť nedostali.

Včera sme pre vás pripravili podrobnú analýzu akcii Tesla: Čo sa to deje s Teslou – 5 dôvodov extrémneho rastu!

Otázka ale je, čím sa má teda táto kryptomena odlišovať od digitálneho jenu, na ktorom má pracovať centrálna banka Japonska (BoJ). Ten má byť rovnako krytý jenom v pomere 1:1 a slúžiť na peer-to-peer transakcie. Navyše má využívať blockchain. Rozdiel je tak najmä v tom, kto je vydavateľom danej meny, čo hrá určite v neprospech MUFG, kedže ide o korporačnú spoločnosť na rozdiel od BoJ.

Zdroje: https://asiatimes.com/, https://cointelegraph.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.