Kryptomenový podnikateľ prišiel o všetky úspory – Nouriel Roubini to využil na útok voči kryptomenám

Pokiaľ ste si mysleli, že kryptomenový svet sa navždy zbavil kritiky Nouriela Roubiniho, tak ste na veľkom omyle. Podobne ako napríklad Peter Schiff alebo iní kritici tohto sektora, aj Nouriel Roubini kryptomenový svet pozorne sleduje a podrobne si vyberá správy, o ktorých bude svojich followerov na Twitteri „informovať.“ To spravil po veľmi dlhom čase aj včera a samozrejme, že išlo o negatívnu správu, ktorá má očierniť a poškodiť kryptomenový svet. Čo teda aktuálne nájdete na Roubiniho Twitteri?

Iba jeden z tisícok podvodov

Možno ste už zachytili video, v ktorom sa Eric Savics, kryptomenový podnikateľ a majiteľ podcastu „Protocol Podcast“ podelil s kryptomenovým svetom o veľmi nepríjemnú udalosť, ktorá ho tento týždeň zasiahla. Po viac ako 7 rokoch sporenia vo forme BTC, sa Eric Savics nešťastnou náhodou stal obeťou jedného z mnoha Bitcoin phishing podvodov, ktorý ho obral o všetky jeho BTC.

A práve táto nešťastná udalosť opäť „padla vhod“ Nourielovi Roubinimu, ktorý ju nielenže využil na to, aby očiernil kryptomenový svet, ale rovnako nenašiel ani len štipku chochmesu aby Erika podporil. Jeho tweet na túto tému znel nasledovne:

Jeden z tisícok podvodov, ktoré sa vo svete Bitcoinu a Shitcoinov dejú dennodenne. V Shitcoin lande nie je žiadna bezpečnosť. Miliardy dolárov sú denne stratené kvôli takýmto podvodom a kryptomenovým krádežiam. Ak by mne niekto ukradol kreditnú kartu alebo informácie o bankovom účte, dostanem naspäť 100% mojich financii a stačil by mi na to jeden minútový telefonát. 100% bezpečnosť v aktuálnych finančných systémoch.“

Samozrejme, že Roubini má pravdu v tom, že kryptomenový svet je plný podvodov. To nemôže poprieť nikto. Rovnako sa dá súhlasiť aj s tým, že tieto podvody vedú k ročným stratám vo výške niekoľkých miliárd (minulý rok 4,5 miliardy dolárov, za prvých 5 mesiacov tohto roku približne 1,5 miliardy dolárov). No tvrdiť, že na denne báze oberú kryptomenové podvody investorov o miliardy dolárov, je viac ako scestné. Na také vyjadrenia sme však už zo strany Dr.Dooma, ako je Roubini často prezývaný v kryptomenovom svete, všetci zvyknutí.

Kryptomenová komunita Erikovi pomáha

Napriek tomu, že Erik mal údajne stratiť približne 12 BTC (približne 114 000 dolárov), ktoré mu mali pomôcť s kúpou svojho prvého bytu, kryptomenová komunita sa mu snaží pomôcť. Iba za 24 hodín mu ľudia prispeli aktuálne so sumou 0,7 BTC (približne 6 500 dolárov). Celkovo malo zatiaľ prispieť 92 rôznych adries.

Tento príbeh si získal pozornosť aj CEO burzy Binance, Changpenga Zhaa, ktorý povedal, že sa Erikovi Savicsovi pokúsia pomôcť. Rovnako potvrdil, že adresy, ktoré mali obdržať Erikove transakcie budú zaradené na blacklist burzy Binance.

Bezpečnosť na prvom mieste

Aj tento prípad opäť poukázal na to, že kryptomenový svet je jednoducho stále pomerne nebezpečný. Eric Savics pritom nie je žiadnym nováčikom v kryptomenách. Okrem toho, že do nich investuje už viac ako 7 rokov, tak má aj podcast o novinkách z tohto sveta. Sám však priznal, že nie je žiadnym technologickým odborníkom, čo ho aktuálne stálo žiaľ viac ako 114 000 dolárov.

Dnes sme si pre vás pripravili aj prehľad týždňa, ktorý nájdete tu: Správy týždňa – Priznanie Craiga Wrighta, Ethereum za 2 000 dolárov a nové tokeny na Coinbase

Podelil sa pritom aj o najväčšiu chybu, ktorú pri tom spravil. Bolo ňou zverejnenie svojho 12-slovného seedu. Tým dal prístup daným útočníkom k tomu, aby sa zmocnili jeho kryptomien. Ide žiaľ o klasickú chybu v kryptomenovom sektore, ktorá už určite stála nejedného kryptomenového investora nemalé finančné prostriedky. Práve preto buďte veľmi opatrní pričom úplným základom je, nikdy nikomu nedávať váš seed. Potvrdil to aj CTO spoločnosti Casa, Jameson Lopp, ktorý sa vyjadril na Twitteri nasledovne:

„Mrzí ma tvoja strata: nikdy nevlož seed frázu do svojho počítača.“

Zdroj: https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.