CBOE opäť podali návrh na BITCOIN ETF: Najnovšia lehota na schválenie môže byť až v októbri…

Len niekoľko dní po stiahnutí zmluvy Cboe opätovne predložili návrh plánu ETF VanEck / SolidX Bitcoin na schválenie Komisiou pre cenné papiere a burzu. Posledná možná lehota na schválenie je pravdepodobne niekedy začiatkom októbra.

Gabor Gurbacs, riaditeľ stratégie digitálnych aktív spoločnosti VanEck, odhalil, že spoločnosť Cboe opätovne predložila návrh spoločnosti VanEck / SolidX Bitcoin na schválenie ETF zo strany SEC.

Ak by bola schválená, navrhovaná zmena pravidiel by umožnila Cboe BZX Exchange vymenovať akcie SolidX Bitcoin vydané spoločnosťou VanEck SolidX Bitcoin Trust.

Spoločnosť Cboe svoju žiadosť stiahla 22. januára. V tom čase Jan Van Eck vysvetlil, že rokovania so sekretariátom SEC o otázkach týkajúcich sa spoločnosti Bitcoin sa museli zastaviť kvôli dočasnému odstaveniu vlády.

Vysvetlil:

… Namiesto toho, aby sme sa len pokúsili prejsť, naša žiadosť bola stiahnutá a v diskusiách sa znova spojíme a znova začneme, keď SEC znovu obnoví činnosť´´.

Predtým mal byť konečný rozsudok 27. februára.

PRIPRAVTE SA ČAKAŤ … OPÄŤ…

Právny expert a obľúbený komentátor Bitcoin Jake Chervinsky vysvetlil , že nový časový harmonogram rozhodnutia Komisie nebude stanovený, kým sa návrh oficiálne neuverejní vo federálnom registri.

Odhaduje, že konečný termín môže byť kedykoľvek, aj v októbri 2019, pričom povedal:

CBOE, VanEck a SolidX nestratili žiaden čas a podali nový a vylepšený návrh ETF.

Časový rozvrh rozhodnutia SEC nebude stanovený, kým nebude návrh zverejnený vo federálnom registri, ale za predpokladu, že k tomu dôjde čoskoro, začiatkom októbra sa pozrieme na konečný termín´´.

Zrejme sa budeme musieť pripraviť na čakanie až do 4. štvrťroka 2019.

Zdroj: 1

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.