Bitcoin a vybrané altcoiny budú teraz akceptované americkými veľkoobchodníkmi H&M

Bitcoin pomaly, ale isto smeruje k masovej adopcii a jedným z ďalších krokov je akceptovanie distribučnej spoločnosti H&M združujúcej amerických veľkoobchodníkov.

Hoci to nemusí byť najslávnejšie oznámenie v histórii Bitcoinu o prijatí ako platobného prostriedku, ale je to ďalšia tehla položená na ceste k mainstreamovej adopcii.

Distribútori spoločnosti H & M budú používať platformu elektronického obchodovania Chimpion.

Bitcoin však nie je jediným digitálnym majetkom akceptovaným spoločnosťou. Ďalej sú to: Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Dash (DASH), Bitcoin Diamond (BCD) a ďalšie.

Rozhodnutie akceptovať Bitcoin a iné kryptomeny prichádza po tom, čo si spoločnosť uvedomila, že rozvíjajúca sa trieda aktív rozbúrava finančné bariéry (odstránením potrieb bánk) a umožňuje im predávať svoje výrobky na širšom medzinárodnom trhu.

Zakladateľ a generálny riaditeľ H&Mdistribútorov Herb Needham uviedol v tlačovej správe :

,, Po viac ako 20 rokoch podnikania sa považujeme za odborníkov v oblasti špeciálneho osvetlenia. Akceptovanie platieb kryptomenami nám umožňuje zdieľať túto odbornosť s ešte väčším počtom klientov odstránením mnohých prekážok, ktoré predtým boli na medzinárodnej úrovni. To, čo sme predali, bol systém zúčtovania, ktorý nám umožňuje okamžite konvertovať krypto platby na ekvivalent v USD´´.

V tlačovej správe sa tiež píše, že akceptovanie kryptomien umožňuje spoločnosti “zvýšiť úspory svojich zákazníkov” prostredníctvom “drasticky znížených transakčných poplatkov a oslobodenia od spätných platieb”.

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-and-various-altcoins-now-accepted-by-hm-distributors/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.