15000% za mesiac? V kryptomenách žiadny problém!

Tento rok patrí v kryptomenovom svete bezpochyby DeFi (decentralizovaným financiám). Daný sektor doslova vystrelil z celkovej hodnoty spod 1 miliardy dolárov až na aktuálnych viac ako 4,5 miliardy dolárov (pričom každým dňom rastie rýchlejšie). DeFi to zvládlo najmä vďaka tomu, že v tomto svete nielenže vzniklo množstvo nových projektov, ale takisto aj preto, že staršie projekty si našli nové uplatnenie a vďaka tomu aj nových podporovateľov a užívateľov. Práve preto nie je vôbec prekvapujúce, že v tomto sektore aktuálne nájdete projekty, ktoré robia svojim investorom obrovské zisky. Jedným z nich je aj projekt Yearn.Finance (YFI).

Nárast na hodnote o 15 000% za menej ako mesiac

Yearn.Finance je terajším fenoménom nielen DeFi sektoru, ale aj celkového kryptomenového sveta. Iba za viac ako tri týždne dokázal tento projekt narásť na hodnote až o takmer 15 000%. V polovici júla stála jedna minca/token tohto projektu iba niečo okolo 31 dolárov. Dnes už stojí viac ako 4 627 dolárov (v čase písania), pričom sa medzitým dostal už aj nad viac ako 5 500 dolárov. Momentálne patrí tento projekt k tým najvolatilnejším vôbec.

Tomuto projektu sa podarilo takto narásť najmä kvôli tomu, že celková ponuka tokenov je iba 30 000, čo ho robí extrémne lukratívnym. Aj preto sa aktuálne Yearn.Finance drží na približne 200. priečke v celkovej trhovej kapitalizácii kryptomien, pričom stúpa stále rýchlejšie.

Samozrejme, že takéto zisky prilákali množstvo špekulantov, ktorí sa ihneď začali pokúšať o rôzne forky tohto projektu. Množstvo z nich sú však pochopiteľne podvody, ktoré sa snažia získať čo najviac financií od investorov na popularite Yearn.Finance bez akejkoľvek reálnej hodnoty.

Nie je YFI ako YFII

Jeden z takýchto forkov je však pomerne zaujímavý. YFII, je totižto podporený 11 kryptomenovými osobnosťami, medzi ktorými sa nachádzajú napríklad kryptomenový influencer Boxmining alebo Dovey Wan, známy čínsky kryptomenový edukátor.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Švajčiarsky bankový gigant bude podporovať kryptomeny

Aj tento projekt však má za sebou veľmi volatilnú a zaujímavú jazdu. Z takmer dvojnásobného rastu zo 600 dolárov na 1120 dolárov, sa tento DeFi projekt extrémne prepadol až pod 110 dolárov. Hlavnými dôvodmi mohli byť rast Bitcoinu, ktorý má veľký vplyv na DeFi sektor ako taký, ale takisto aj veľký nárast konkurentov a podobných projektov, pričom sa obchoduje približne na hodnote 140 dolárov.

Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://www.coingecko.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.