Správy týždňa – Kryptopodvody, rast Bitcoinu a problémy DeFi

Je tu nedeľa a tak sa opäť spoločne pozrieme za tými najpodstatnejšími správami, ktoré sme za posledných 7 dní opísali. Posledný júlový týždeň bol najmä o podvodoch v kryptomenovom svete, o raste Bitcoinu, ale aj o DeFi a zaujímavom reporte burzy Binance.

Pozitívne a negatívne správy o podvodoch v kryptosvete

Tento týždeň sme vydali 2 dôležité správy o kryptomenových podvodoch. Prvá z nich bola spojená s Ruskom, pričom neišlo príliš o pozitívne informácie. Podľa nových štatistík a analýz je totižto aktuálne až o tri krát viac podvodných stránok v Rusku, ktoré sú prepojené na kryptomeny, ako tomu bolo minulý rok. Až 23 000 linkov alebo odkazov má ako hlavný cieľ poškodiť zákazníkov alebo okradnú používateľov, pričom na to využívajú rôzne techniky. Ako sa pred takýmito podvodmi brániť a na čo si dávať pozor sme pre vás napísali v tomto článku.

V piatok sme však opísali aj inú novinku, spojené s kryptomenami a podvodmi, ktorá je oveľa veselšia. Čínska polícia totižto zadržala viac ako 100 podvodníkov, ktorí mali byť zapletení do najväčšieho kryptomenového podvodu v histórii. Až 109 osôb bolo zadržaných v spojení s podvodom PlusToken, ktorý sa postaral v kryptomenovom svete o veľký rozruch najmä v roku 2019, pričom podľa odhadov celkovo okradol ľudí až o viac ako 5,8 miliardy dolárov. Odhalenie a zatknutie kľúčových podvodníkov je preto skvelým krokom k tomu, aby dostali to, čo si zaslúžia, pričom môže tento prípad poslúžiť aj ako ukážka toho, ako sa bude ku kryptomenovým podvodníkom pristupovať do budúcna. Pokiaľ vás táto správa zaujíma viac, neváhajte si prečítať nasledujúci článok.

Všetko čo musíte vedieť o raste Bitcoinu

Začiatkom tohto týždňa sme boli taktiež svedkami pekného rastu na cene Bitcoinu. Samozrejme, že ten so sebou potiahol aj iné kryptomeny (spravidla veľké altcoiny), avšak pozornosť sa upriamovala najmä na najväčšiu kryptomenu. Bitcoin zaznamenal najväčší rast tento rok, pričom sa mu rovnako podarilo týmto rastom prekonať aj svoje doterajšie ročné high. Za menej ako 24 hodín najväčšia kryptomena narástla o 15%, čo ju vystrelilo až na sumu 11 400 dolárov, pričom aktuálne bojuje okolo hranice 11 200 dolárov. Pokiaľ vás zaujíma tento rast viac, kliknite na nasledujúci odkaz: https://old.kryptotrejder.sk/vsetko-co-musite-vediet-o-vcerajsom-raste-bitcoinu/

To najzaujímavejšie z Q2 reportu burzy Binance

Rovnako sme vám začiatkom týždňa priniesli aj tie najzaujímavejšie body z Q2 reportu burzy Binance. Ten bol zameraný na trendy v obchodovaní v porovnaní s predošlým kvartálom, avšak taktiež priniesol aj predpokladaný vývoj tých najzaujímavejších kryptomien alebo sektorov z tohto sveta. Pozornosť pochopiteľne zaujal rast Bitcoinu či celého DeFi sektoru, ktorému Binance predpovedá svetlú budúcnosť. Takisto sa zameral daný report aj na CBDC. Pokiaľ vás zaujímajú tie najdôležitejšie informácie z tohto reportu, kliknite na tento odkaz: https://old.kryptotrejder.sk/to-najzaujimavejsie-z-q2-reportu-burzy-binance/

Najväčšie problémy a výzvy DeFi do budúcna

Na DeFi (decentralizované financie) sme sa pozreli aj my v samostatnom článku tu. V ňom sme sa zamysleli nad tým, akým problémom môže tento rýchlo rastúci sektor čeliť v blízkej budúcnosti. Málo ich pritom určite nie je. Najviac však pútajú pozornosť problémy spojené s bezpečnosťou, smart kontrakt riskom alebo yield farmingom. Ak vás zaujíma DeFi, tak vám tento článok rozhodne odporúčame.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.