Správy týždňa – Burza Coinbase, anonymita Bitcoinu a tiež mätúci DeFi sektor

Je tu nedeľa a to znamená, že je čas si zopakovať to najpodstatnejšie, čo sa minulý týždeň odohralo v kryptomenovom svete. Aj medzi 6. až 12. júlom sa udiali v kryptomenovom svete zaujímavosti, ktoré určite stoja za zmienku. Či už ide o Coinbase, stablecoin od Facebooku (Libra), zmätok okolo DeFi sektoru alebo zaujímavý názor Andreasa Antonopoulosa na to, že Bitcoin nebude nikdy anonymný. Poďme si teda spoločne zhrnúť tie najpodstatnejšie novinky tohto týždňa.

Rozruch okolo burzy Coinbase

Pravdepodobne najdôležitejšia správa z tohto týždňa v kryptomenovom svete sa týkala jednej z najväčších búrz – Coinbase. Podľa niekoľkých zdrojov, na čele s agentúrou Reuters, sa má táto americká kryptomenová burza pokúšať nájsť možnosti, ako by mohli byť jej akcie obchodované na tradičných burzách. V úvahu zatiaľ pripadá klasické IPO alebo direct listing ako spôsob, akým by mohli byť akcie burzy Coinbase dostupné pre verejnosť. Podľa zdrojov však zatiaľ ešte nepadlo jasné rozhodnutie o tom, akým spôsobom by sa mal akcie burzy Coinbase dostať na trh. Odhaduje sa však, že by k takémuto kroku mohlo dôjsť niekedy medzi koncom tohto roka a začiatkom budúceho. Túto novinku sme pre vás spracovali podrobnejšie v tomto článku.

Rovnako sa o burze Coinbase tento týždeň hovorilo aj z iného dôvodu. Tým bol masívny odliv BTC v priebehu 24 hodín. Až viac ako 20 700 BTC bolo poslaných z burzy Coinbase na hot alebo cold peňaženky. Dňa 8.júla bolo prišlo ku celkovému výberu až viac ako 20 660 BTC celkovo z kryptomenových búrz, pričom išlo o najväčší výber bitcoinov z búrz za 24 hodin za posledný rok. Ide o dobrú alebo zlú správu? To sa dozviete, pokiaľ kliknete na tento link: https://old.kryptotrejder.sk/rekordne-mnozstvo-btc-bolo-presunutych-mimo-burzy/

Potvrdzuje Dai, že DeFi sektor zatiaľ nedáva zmysel?

DeFi sektor je novou horúčkou v kryptomenách a MakerDAO spolu s projektom Compound sú v úplnom centre DeFi diania. Avšak od začiatku júla sa tieto dva projekty postarali o pomerne zaujímavú, ale aj chaotickú situáciu. Podľa štatistík zo stránky registrujúcej celkový počet Dai tokenov (stablecoin od MakerDAO), bola celková hodnota Dai tokenov začiatkom týždňa približne 176 miliónov dolárov. Avšak stránka registrujúca Dai tokeny na platforme Compound sa dostala až na hodnotu 547 miliónov dolárov. Tento rozdiel sa od začiatku júla stále viac a viac zväčšuje. Pokiaľ vám to príde z časti mätúce, v tomto článku sme vysvetlili ako je to možné.

Andreas Antonopoulos: Bitcoin nebude nikdy anonymný

Andreas Antonopoulos je nepochybne jedným z najväčších expertov z kryptomenového sveta. Rovnako patrí aj medzi aktívnych edukátorov v tomto sektore, čo často potvrdzuje aj na svojom podcaste  alebo Youtube kanáli. Jeho posledná Q&A lekcia bola zameraná aj na anonymitu Bitcoinu a víziu do budúcna. Andreas sám potvrdil, že by rád videl viac anonymných prvkov a technológii implementovaných do Bitcoinu. Avšak sám si nemyslí, že Bitcoin má potenciál na to, aby bol niekedy natoľko anonymný a bezpečný ako Monero. Pýtate sa prečo? Odpoveď nájdete v tomto článku.

Dnes ráno sme vás taktiež informovali aj o tejto správe: Títo svetoznámi komici podporujú kryptomeny

Libra od Facebooku nikdy neuzrie svetlo sveta

Whitepaper od spoločnosti Facebook, ktorý sa zaoberal novým projektom Libra, sa dostal na verejnosť 18.júna minulý rok. Odvtedy sa v tomto projekte veľmi veľa zmenilo, pričom v apríli tohto roku bol dokonca vydaný druhý whitepaper pre stablecoin Libra. Profesor z univerzity UK Berkeley Barry Eichengreen si však myslí, že Libra sa ani napriek všetkým zmenám nikdy nestane úspešným projektom. Podľa neho je hlavným dôvodom, ktorý bude stáť za neúspechom Libry najmä fakt, že predstavitelia a tvorcovia stablecoinov nie sú dostatočne vzdelaní o monetárnych politikách a ich histórii. Podľa neho je znalosť blockchainu jedna vec, avšak úspešné implementovanie stablecoinov je druhá vec. Pokiaľ sa chcete dozvedieť aj o tejto správe, neváhajte kliknúť na nasledujúci článok.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.