Vznikla prvá zmenáreň pre NEM tokeny

NEM je obľúbená platforma pre tvorbu ICO tokenov. Najznámejšie ICO, ktoré vznikli na NEM sú Petro, Comsa, Dimcoin, Loyalcoin, Qchain, Tutellus a mnohé iné. Na obchodovanie s nimi ste doteraz mohli zabudnúť.  Tokeny sa buď neobchodujú vôbec alebo len na pochmúrnych alebo zahraničných zmenárňach. Samotný XEM, základná kryptomena NEM blockchainu na mnohých veľkých zmenárňach chýba. Na populárny Binance bola pridaná len minulý mesiac.

Zmenárne si za pridanie novej kryptomeny do svojho portfólia pýtajú aj 6-miestne sumy a preto každý nový ICO projekt zvažuje, na ktorú zmenáreň svoj token pridá.  Navyše veľká časť nových projektov je na Ethereu s ERC-20 tokenom. S implementovaním tokenov typu NEM Mosaic chýbajú zmenárňam skúsenosti.

NEM foundation sa preto snažila vytvoriť vlastnú zmenáreň v spolupráci s austrálskou firmou Blockchain Global. Termín dokončenia sa nakoniec predĺžil o trištvrte roka na leto 2018. Podporu pre tokeny NEM mosaic pripravuje aj Bankera, termín dokončenia ale nie je známy.

Nepriaznivú situáciu zobral do rúk poliak Pawel Polak a rozhodol sa postaviť zmenáreň na vlastnú päsť. Čo profesionáli nedokázali za rok, vytvoril Pawel sám za 4 mesiace. Dnes je prvá NEM zmenáreň funkčná na adrese nemchange.com. V zmenárni sa môžete zaregistrovať rýchlo a bez verifikácie. Stránka má minimalistický dizajn a zatiaľ podporuje len základné funkcie ako ponuka, dopyt a zoznam otvorených pozícií. V budúcnosti plánuje pridať nové funkcie, napríklad možnosť si priamo cez webovú stránku vytvoriť vlastný token pre ICO.

Zmenáreň plánuje aj vlastné ICO, v ktorom sľubuje polovicu z celého zisku zmenárne investovať do vlastného tokenu, ktorý potom spáli. Bude tak vytvárať tlak na nárast ceny.

Nemchange automaticky podporuje všetky NEM tokeny. Ak vytvoríte nový token, stačí ho poslať na adresu zmenárne. Váš nový token sa automaticky objaví v zozname podporovaných tokenov. Ak plánujete vytvoriť svoje ICO na NEM blockchain, máte istotu, že na nemchange bude obchodovateľné ihneď a úplne zadarmo.

Developer nemchange  zmenárne vydal aj video, v ktorom vás za 5 minút naučí:
– ako vytvoriť vlastný NEM token – Mosaic,
– ako pridať nový token do zmenárne
– ako začať s novým tokenom obchodovať.

Viac o nemchange sa dozviete na oficiálnom telegrame.

Naučte sa čítať a predikovať vývoj grafov vďaka našej príručke + videozáznam s vysvetlením!

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.