Veľké odhalenie QuadrigaCX? Zakladateľ údajne obchodoval s 8 miliónmi dolárov v Bitcoine

Podľa výskumníka pod pseudonymom „I am Nomad“ a správy od The Block to vyzerá, že spoluzakladateľ QuadrigaCX, Micheal Patryn obchodoval na burze BitMEX s veľkými pozíciami Bitcoinov, ktorých hodnota prekročila 8 miliónov dolárov.

Bol spoluzakladateľ QuadrigaCX prichytený pri obchodovaní s cudzími Bitcoinami ?

QuadrigaCX, teraz už zaniknutá burza, ktorá bola kedysi najväčšou kanadskou platformou pre obchodovanie s kryptomenami, tvrdila, že po smrti svojho generálneho riaditeľa Geralda Cottena stratila 150 miliónov dolárov krypto majetku.

Burza tvrdila, že Cotten zomrel a len on mal výlučnú kontrolu nad užívateľskými prostriedkami uloženými v tzv. „cold wallets“. To znamená, že spoločnosť nie je schopná vyplatiť užívateľov, ktorí stratili svoje finančné prostriedky na burze.

Avšak nedávne správy od nezávislých výskumníkov a Ernst & Young, ktoré objavili prázdne „cold wallet“ peňaženky, viedli veriteľov i expertov v priemysle k tomu, aby neprestali pochybovať o pravdivosti faktov prezentovaných burzou.

Podozrivé obchody spoluzakladateľa QuadrigaCX len prehlbujú pochyby

V priebehu uplynulého roka spoluzakladateľ spoločnosti QuadrigaCX Michael Patryn údajne obchodoval s Bitcoinami v hodnote miliónov dolárov na burze BitMEX, jednej z najväčších búrz podľa denného objemu.

Údaje zverejnené užívateľom „I am Nomad“ ukázali, že už v júni 2018 účet údajne patriaci Patrynovi obchodoval na burze BitMEX, zaznamenávajúc veľké zisky vďaka výraznej volatilite kryptomien.

Je možné, že Patryn obchodoval na BitMEX s osobnými finančnými prostriedkami, ktoré nie sú pre burzu relevantné, pretože v súčasnosti neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by dokazovali, že finančné prostriedky sú spojené s QuadrigaCX.

Avšak vzhľadom na prípady investorov, ktorí údajne neboli schopní spracovať svoje výbery od konca roka 2018 a teóriu predloženú tímom Coinbase, by správy o aktivitách Patryna mohli podnecovať skepticizmus a podozrenia.

V tomto bankrote je toho viac, než sa na prvý pohľad zdá

Minulý mesiac generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong odhalil, že tím Coinbase vykonal vlastnú analýzu prípadu QuadrigaCX.

Tím Coinbase špekuloval, že incident by mohol byť výsledkom nesprávneho riadenia, keďže problémy s výbermi z burzy sa datujú do roku 2018.

Armstrong uviedol, že spoločnosť QuadrigaCX mohla po začiatku medvedieho trhu na začiatku roka 2018 naraziť na problémy s likviditou a bola nútená nájsť iné východisko.

Armstrong špekuloval:

“Gerald Cotten údajne zomrel na začiatku decembra 2018. Ale sťažnosti týkajúce sa problémov s výbermi na Quadriga eskalovali v polovici roku 2018.”

“Takže možno po mesiaci diskusie [Dec – Jan] sa manažment rozhodol znížiť straty a vydať vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že prístup k peniazom bol stratený kvôli smrti generálneho riaditeľa?”

V rovnakom období, počas ktorého investori ako Tong Zou neboli schopní donútiť  QuadrigaCX k spracovaniu ich výberov, Reddit účet MikeXBT zverejnil obchod s Bitcoinmi vo výške 8 miliónov dolárov. Teraz si ľudia myslia, že tento účet patri Patrynovi.

Sťažnosti tvrdia, že prostriedky sú na burzách

Začiatkom tohto mesiaca nezávislý krypto výzkumník James Edwards tvrdil, že Ethereum v hodnote približne 90 miliónov dolárov, spojené s QuadrigaCX bolo odoslané na burzy ako Poloniex a Bitfinex.

Výskumník identifikoval peňaženky patriace QuadrigaCX a vysledoval z nich pohyby na adresy  niekoľkých krypto búrz.

Zatiaľ čo takéto tvrdenia nemožno do ukončenia vyšetrovania potvrdiť, väčšina dôkazov a správ zverejnených v posledných mesiacoch veriteľov tejto burzy nepotešila.

Zdroj: 1

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.