To najzaujímavejšie z Q2 reportu burzy Binance

Dňa 10. júla vydala kryptomenová burza Binance analýzu druhého kvartálu roku 2020. Mení sa kryptomenový trh na kengurí trh? Tak znel názov analýzy, v ktorej sa autori zamysleli aj nad touto otázkou. Rovnako sa daná analýza taktiež zamerala najmä na obchodovanie na danej burze, zmeny oproti prvému kvartálu, ale takisto sa podrobnejšie pozrela aj na najziskovejšie a najstratovejšie kryptomeny. Čo z nej však vyplýva?

Celkový trend posledných 90 dní

Podľa danej správy sa Bitcoinu za posledné tri mesiace podarilo narásť o 42%, pričom ide o jeden z najlepších kvartálov tejto kryptomeny vôbec. Stalo sa tak aj napriek tomu, že sa Bitcoin obchodoval o čosi menej, ako tomu bolo v prvom kvartáli tohto roku. Ethereu sa darilo ešte o čosi viac, keď si za rovnaký čas pripísalo zisk približne 70%. Obe kryptomeny sa však ani zďaleka nemôžu porovnávať s najziskovejšími kryptomenami z danej platformy v Q2. Ide o tokeny LEND, BNT,ERD a EDO. Všetky tieto tokeny (ktoré sú spojené najmä s DeFi) získali takmer 500% (niektoré sa dostali aj nad túto hranicu).

Zaujímavosťou je aj fakt, že pre Bitcoin bolo podstatných najmä prvých 45 dní. Väčšinu zo zisku za tento kvartál totižto spravil práve počas prvého mesiaca a pol. Zvyšok kvartálu sa naopak iba hýbal do strany, pričom najnižšie sa obchodoval na približne 8 700 dolároch a najvyššie na hranici 10 200 dolároch. A tu sa naskytá otázka, ktorá bola už spomenutá aj v CNBC a to, že či sa Bitcoin nachádza v takzvanom kengurom trhu. Ten je definovaný ako trh, v ktorom sa ceny pohybujú hore a dole počas určitého časového horizontu bez toho aby sa dal určiť jednoznačný trend (či už uptrend alebo downtrend).

Binance tím sa rovnako pozrel aj na iné vybrané kryptomeny. Jednou z nich bolo pochopiteľne aj XRP, ktoré podľa danej analýzy zažilo veľmi slabý kvartál. Za tri mesiace narástlo iba o 0,5%, pričom objem obchodovania tejto kryptomeny sa znížil o polovicu. Z TOP 10 kryptomien podľa veľkosti trhovej kapitalizácie sa najviac darilo kryptomene Cardano, ktoré za 3 mesiace narástla na hodnote o viac ako 173,8%, pričom objemy obchodovania sa zvýšili o 43,4% oproti prvému kvartálu.

Pozornosť zaujali aj iné udalosti

Celá analýza sa takisto zamerala aj na novinky, ktoré formovali druhý kvartál roku 2020. Podľa Binancu boli v Q2 podstatné udalosti spojené najmä s DeFi a rastúcou popularitou decentralizovaných financii. Najviac pozornosti pritom obdržal token Compound (COMP), ktorý dokázal vystreliť až medzi TOP 30 kryptomien v trhovej kapitalizácii.

Prečítajte si rovnako aj: Barry Silbert: V roku 2020 sa budú obchodovať kryptomenové spoločnosti už na tradičných trhoch

Rovnako však boli vyzdvihnuté aj prvé kroky Squaru a Paypalu k tomu, aby mohli prijímať a ponúkať kryptomeny a pomôcť tak adopcii týchto aktív. Takisto Binance vyzdvihol aj prácu centrálnych bánk na nových CBDC (digitálnych menách centrálnych bánk). Príkladná má byť najmä práca čínskej centrálnej banky. Naopak švédska národná banka má byť ohľadom blockchainu v spojení s CBDC pomerne skeptická.


Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://research.binance.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.