Tether v centre pozornosti. Má Bitfinex dosť peňazí, aby ho kryl?

V čase, kedy sa všetky zraky v kryptosvete upierajú na prepadajúci sa trh, sa paralelne deje aj ďalšia zaujímavá udalosť. Hlavnou predstaviteľom tohto príbehu sú Burza Bitfinex a mena Tether, na ktoré si chce posvietiť americký regulátor.

To v súčasnosti nie je nič šokujúce, experti v obore sa však pozastavujú nad dianím v posledných mesiacoch, upozorňuje web cointelegraph.com. Konkrétne ide o koreláciu nárastu množstva Tetheru s dianím na trhu. Bitfinex, ktorá je najväčšou burzou na svete, už vyhlásia, že sa obvineniam bude brániť súdnou cestou. Dôvodom je však celkom predvídateľný. Bitfinex vydáva tokeny Tetheru, ktoré majú by hodnotovým ekvivalentom amerického dolára. Problémom je, že burzu obviňujú, že nemá dostatok dolárov v rezerve, aby mohla zaručiť kurz 1:1 s Tetherom.

Keďže ľudia Tether má hodnotu jedného dolára, ľudia zaň nakupovali iné kryptomeny. To vyvrcholilo názormi, že cena Bitcoinu a iných kryptomien je nafúknutá, pretože nie sú nakupované za skutočné americké doláre, ale za Tether. Ak by teda Bitfinex nemal v zálohe dostatočné množstvo dolárov, veci by mohli skončiť zle.

V novembri 2017 sa objavili správy, že sa množstvo Tetheru v obehu zvýšilo 10000 percentne za jediný rok, čo vyvolalo otázniky okolo meny aj samotnej burzy. Tether však tvrdí, že má v rezerve 2,2 miliardy dolárov a požiadalo aj audit, ktorý má potvrdiť toto tvrdenie.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.