OKEx už o týždeň opäť umožní výbery z burzy

Pred viac ako mesiacom nastal okolo kryptomenovej burzy OKEx pomerne veľký chaos. Používateľom bola odobraná možnosť výberov, obchodovanie bolo na pár hodín tiež obmedzené a budúcnosť tejto burzy vyzerala veľmi nejasne. OKEx sa ale z týchto problémov pomaly dostáva a práve preto svojim klientom a používateľom čoskoro opätovne umožní aj výbery financií z tejto burzy.

Umožnenie výberov po viac ako 4 týždňoch

Podľa dnešných oficiálnych správ zverejnených burzou OKEx má dňa 27.novembra dôjsť ku opätovnému umožneniu výberov pre používateľov tejto kryptomenovej burzy. Burza OKEx vyhlásila, že používatelia nebudú mať problém vybrať si všetky financie vo výške 100 % vďaka rezervám, ktoré burza OKEx má. Po oficiálnom znovu spustení výberov tak nebudú tieto výbery nijako obmedzené.  

Prečítajte si tiež: Bitcoin prekonáva jedno ATH za druhým – bude nasledovať aj cena?

Burza sa dokonca vyjadrila, že svojim používateľom umožní zúčastniť sa aj „user loyalty reward“ programu, ktorý má slúžiť ako ospravedlnenie burzy OKEx za vzniknuté problémy. Viac detailov o tomto programe ale bude zverejnených až v nasledujúcich dňoch a zatiaľ sa nevie, čo konkrétne burza plánuje.

Viac detailov o zatknutí a pofiderných transakciách

Dňa 16.októbra prišlo ku zatknutiu jedného z popredných predstaviteľov a spoluzakladateľov burzy OKEx, Mingxinga Xua. Ten mal byť súčasťou vyšetrovania, o ktorom viac informácii nebolo zverejnených. Mingxing Xu bol aj jedným z držiteľov privátnych kľúčov ku hot a cold peňaženkám burzy, kvôli ktorým došlo z bezpečnostných dôvodov ku zastaveniu výberov z burzy.

Dnešné vyjadrenie pritom ozrejmilo, že Mingxing Xu spolupracoval s čínskymi autoritami na vyšetrovaní, kvôli ktorému bol mimo práce niekoľko týždňov. OKEx sa taktiež vyjadril, že burza má vytvorený plán v prípade smrti alebo straty pamäti jedného z predstaviteľov, avšak s možnosťou zatknutia jedného z držiteľov kľúčov nepočítali. V oficiálnom vyhlásení burzy OKEx sa nachádzalo napríklad aj nasledovné vysvetlenie:

„Bohužiaľ takú možnosť, aká sa aktuálne udiala, sme nemali v žiadnom z našich špecifických prípadov, v ktorých sa nepodarí skontaktovať s držiteľom privátnych kľúčov. V tomto konkrétnom prípade preto nebolo nutné žiadne krátkodobé riešenie, keďže neišlo o technický problém.“

Burza týmto krokom chcela upokojiť svojich klientov a používateľov a takisto sa aj ospravedlniť za vzniknuté nepríjemnosti. Chaos okolo OKExu opäť vyvolal pochybnosti ohľadom centralizovaných búrz, ktoré stále dominujú kryptomenovému sektoru.

Tie boli navyše ešte podporené dvoma veľmi zvláštnymi transakciami, ktoré sa udiali iba tesne pred oficiálnym oznámením 16.októbra, ktoré pozastavilo výbery z tejto burzy. V prvej transakcii bolo vybraných z burzy viac ako 1 180 BTC a v ďalšej až 3 500 BTC. V tom čase išlo dokopy o viac ako 53 miliónov dolárov vytiahnutých iba pár hodín predtým, čo nastal na burze OKEx chaos, na čo upozornil Twitter účet Whale Alert, ktorý o takýchto transakciách a informáciách, ktoré sú s nimi spojené, pravidelne informuje. Mal niekto insider informácie a tak si svoje bitcoiny radšej z burzy vytiahol? To sa už pravdepodobne nedozvieme.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.