Nová vedúca Binance charity prevádzkovala továreň, kde pracovníci zarábali menej ako 50 dolárov mesačne

Binance nie je známa svojou transparentnosťou. Najväčšia svetová krypto burza bola obvinená z účtovania najmenej 400 BTC (2,6 milióna USD pri súčasných menách) za zalistovanie nových mincí na platformu. A zatiaľ čo CEO Changpeng Zhao tieto tvrdenia popiera, poskytol len málo informácií o tom, koľko si Binance účtuje za služby.

Nedávno sa Binance snažilo obrátiť všetko k lepšiemu, keď ohlásili, že všetky budúce poplatky za zalistovanie poputujú priamo ich charitatívnemu oddielu Blockchain Charity Foundation (poplatky premenovali na “dary”). Táto správa sa na Twittri stretla s chválou i skepticizmom.

Podrobnosti o presnej štruktúre a fungovaní Blockchain Charity Foundation sú zatiaľ nejasné. Na webovej stránke nájdeme len málo informácií a jediný kontakt je e-mailová adresa: bcf@binance.com.

Ale jeden detail známy je: identita ženy, ktorá bude charitu viesť – je ňou Helen Hai.

Hai predtým slúžila ako veľvyslanec Organizácie pre priemyselný rozvoj OSN v Afrike, takže má pre túto prácu nejaké relevantné skúsenosti. Predtým pracovala i na pozícii CEO Made In Africa Iniciative a je tiež spoluzakladateľa C&H Garments, spoločnosti, ktorá zamestnáva pracovníkov v Etiópii, Keni a Rwande na výrobu oblečenia na export.

Niektoré časti jej životopisu ju však vykresľujú menej charitatívne.

Pred založením vlastnej spoločnosti Hai pracovala pre čínskeho výrobcu obuvi Huajian Group, ktorý má veľkú výrobnú halu v priemyselnej zóne pri meste Addis Abeba, a ktorý bol kritizovaný za podmienky, v ktorých pracujú jeho zamestnanci v Číne aj v Etiópii. (Profil profili Hai na LinkedIn pracovala na pozícii viceprezidentky a CEO pre zámorské investície od augusta 2011 do júla 2013.)

V minulom roku sa spoločnosť Huajian Group dostala na titulky, keď bol zatknutý čínsky aktivista, ktorý v prestrojení vyšetroval zneužívanie pracovníkov v čínskych továrňach. Tento príbeh bol významný hlavne kvôli tomu, že topánky značky Ivanky Trumpovej boli vyrábané v tejto továrni. Obvinenia aktivistu Hua Haifenga zahŕňali plat menší než minimálna mzda, verbálne zneužívanie pracovníkov a používanie hanlivého jazyka voči zamestnankyniam.

Objavili sa podozrenia, že podobné podmienky boli aj v etiópskej továrni, ktorú zriadila Helen Hai. Vo videosprávach z roku 2012 Hai diskutuje o továrni Huajian Group v Addis Abebe. Vysvetľuje, že miestni pracovníci často minú mesačnú mzdu do dvoch týždňov od výplaty. „Toto je typický nedostatok disciplíny,“ hovorí. „V Číne sme v priebehu rokov vyvinuli prostriedky na prekonanie tohto problému.“

Vo videu môžeme vidieť pracovníkov pochodovať pred továrňou vo vojenskej formácii pod vedením čínskeho vedúceho.

Aby pracovníkom vydržal plat dlhšie, prvým krokom by mal byť normálny plat. V roku 2012 správa francúzskej spravodajskej stanice zistila, že pracovníci v továrni Huajian v Etiópii zarábali v prepočte približne 45 dolárov mesačne, čo im sťažuje prežívanie v hlavnom meste.

Na začiatku videa čínski vedúci kričia na pracovníkov cez megafóny „Rýchlejšie, rýchlejšie“. V rovnakom videu môžeme vidieť aj rozhovor s Helen Hai. O šesť rokov neskôr zamestnanci v rovnakej továrni uviedli, že im platia len 51 dolárov mesačne. V roku 2013 pracovníci dokonca štrajkovali a dožadovali sa spravodlivého podielu zo ziskov spoločnosti po tom, čo po nich vyžadovali splnenie veľkého počtu objednávok.

Blockchain Charity Foundation tvrdí, že podporuje ciele trvalo udržateľného rozvoja OSN, vrátane „znižovania chudoby“, „zabezpečenia dôstojnej práce a hospodárskeho rastu“ a „znižovania nerovností v rámci krajiny a medzi nimi“.

Je možné, že je Hai schopná pomôcť Binance dosiahnuť pokrok v týchto cieľoch, no určité aspekty jej minulosti si však zaslúžia spochybnenie.

Zdroj: 1

Škola Kryptomien – priestor pre vaše vzdelanie v kryptosvete!

Vďaka 3 ročným skúsenostiam a kvalitnej práci, ktorú odviedol náš tím, sme pre vás pripravili vyše 40 video-návodov, na témy, ktoré zaujímajú každého krypto-trejdera

Celý náš kurz je rozdelený na 2 časti a má celkovo 8 modulov, kde si na svoje prídu aj úplní začiatočníci ale aj tí, ktorí sa chcú naučiť niečo naviac.

?Čo získate ?

✅Ak ste začiatočník, naučíte sa všetky základy od vkladu, výberu správnej burzy, peňaženky, bezpečnosti, sledovaní štatistík,až po používanie kryptomien
✅Naučíte sa základne vymedzenia a typy grafov
✅Pozrieme sa na emocie v obchodovaní (ako ich ovládať)
✅Prejdeme si sviečkové a grafové obrazce/patterny
✅Indikátory technickej analýzy – základne (MACD, RSI) ale aj ďalšie o ktorých ste možno ani nepočuli
✅Naučíme sa ako odhadnúť korekcie/poklesy+ živé ukážky priamo na jednotlivých grafoch
✅ICO – všetko o ICO + používanie myetherwallet
✅Podpora 24 hodín/7 dní v týždni
✅?e-booky (na hodiny čítania)

?Bonus: Fundamentálne analýzy:

Jedna fundamentálna analýza obsahuje 5-7 strán čistého čítania o danej kryptomene, kedže sa sústredime na menej známe projekty, väčšinou úspech nenechá dlho čakať. Dôkladne študujeme white paper, tím ľudí a produkt danej kryptomeny.

?Kurzy sú v cene VIP členstva?

Navyše pri zakúpení VIP získate aj všetky ďalšie výhody VIP SKUPINY

▪️Neustále informácie a novinky zo sveta kryptomien
▪️VIP komunikačný kanál na telegrame
▪️VIP chat a komunita ľudí so spoločnými záujmami
▪️Naše krátkdobobé aj dlhodobé obchody + neustále sledovanie grafov
▪️Exkluzívne video technické analýzy trhu (Každú Nedeľu)
▪️Fundamentalny balíček menej známych kryptomien (spolu viac ako 30 strán čistého čítania.)
▪️24/7 online podpora ?
▪️Prémiový obsah zdarma
▪️Plná podpora pre začiatočníkov ?
▪️ Vstupy na prednášky a webináre kryptotrejder ?
▪️Bonusové materiály – e-booky + pravidelné reporty
▪️Škola kryptomien v cene – Kurz Tradingu a Kurz pre začiatočníkov – celkovo viac ako 40 video-návodov + PDF?
▪️Členská sekcia na webe?

Na oslavu tejto príležitosti spustenia našej akadémie, platia behom celého dnešného dňa až 30% zľavy – použitím kupónu KRYPTO12 (Platné na členstvo aj kurzy)

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP

CHCEM KURZY bez VIP

(ak dlhšie váhate, kedy sa k nám pridať, tak určite odporúčame dnes, keďže takáto akcia sa tak skoro opakovať nebude)

?V prípade otázok ohľadom kurzov, vip členstva alebo platby v kryptomene neváhajte kontaktovať info@kryptotrejder.sk

Tešíme sa, že aj vy sa stanete súčasťou našej užšej komunity a sme pripravení vám kedykoľvek pomôcť ?

Tím kryptotrejder.sk

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.