Japonský regulátor zasahuje proti burzám. Prečo?

Japonský regulátor nariadil zlepšenia pre 6 zo 16 kryptobúrz, ktoré sú v krajine plne licencované. Patria medzi ne Bitflyer, Quoine či Tech Bureau. Minimálne jeden z týchto hriešnikov má istú formu napojenia na japonský organizovaný zločin Yakuzu.

Nariadenie dnes vydal japonský najvyšší finančný regulátor Financial Services Agency. Týka sa búrz Bitflyer, Tech Bureau, Bitpoint Japan, Btcbox, Bitbank, and Quoine.

Pozastavenie nových registrácií

Bitflyer je japonskou najväčšou kryptoburzou. Agentúra po inšpekcii vyhlásila, že nebol vytvorený efektívny systém, ktorý by zaručil riadne a spoľahlivé fungovanie firmy. Kritika zároveň smerovala na nedostatočné opatrenia, ktoré by zabránili praniu špinavých peňazí a financovanie terorizmu. Burza teraz musí do 23. júla vypracovať pre agentúru písomnú správu.

Ďalších päť problémových hráčov dostalo podobný príkaz. V Japonsku v súčasnosti funguje 16 plne licencovaných búrz. V minulosti sa podobné opatrenie týkalo iba Tech Bureau, ktorá dostala príkaz už druhýkrát.

Bitflyer už zaujal ku kritike od úradov prvé stanovisko a zastavil nové registrácie používateľov. Burza tým chce ukázať, že sa chystá spolupracovať s agentúrou. Okrem zastavenia registrácií bude burza od súčasných používateľov znovu zbierať potvrdenia o ich identite.

„Znovu sme prehodnotili stav potvrdzovania identity existujúcich zákazníkov a aj interný kontrolný systém. Kým nepríde zlepšenie, dobrovoľne pozastavujeme vytváranie nový účtov,“ informovala burza.

Japonská agentúra dokonca potvrdila, že minimálne v jednom zo šiestich prípadov sa v istej forme našli prepojenia na organizovaný zločin, konkrétne na Yakuzu. Regulátor však nechcel konkretizovať žiadne ďalšie informácie.

1

Druhý zo série webinárov, tento krát na tému sviečkových a grafových patternov.

V nedeľu 1.7. o 20:00hod.

 

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.