DX: Prvá krypto burza založená na Nasdaq technológií

Pred nedávnom (v tomto článku) sme vás informovali, že spoločnosť Nasdaq v budúcnosti zvažuje obchodovanie s kryptomenami. Na tento moment si ešte počkáme, ale novinkou je, že budúci mesiac sa zrodí burza s názvom DX, ktorá bude založená na technológií Nasdaq. Burza si nebude účtovať “žiadne“ poplatky za obchodovanie.

Bezpečná technológia

Takzvaná DX Exchange, ktorá má byť spustená v júni bude prvou krypto burzou založenou na technológií Nasdaq. Výhody tejto spolupráce sú nasledujúce: rokmi overená značka, skvelá technológia a regulácie, oznámil generálny riaditeľ DX exchange Daniel Skwronski.

Prvá výhoda je dosť jasná, pretože Nasdaq je najväčší elektronický burzový trh v USA s viac ako 3900 kótovanými spoločnosťami z 39 zemí celého sveta. Ako sme už mohli vidieť v mnohých prípadoch, zabezpečenie kryptomien je ďalším hlavným problémom búrz. Túto situáciu sa preto rozhodli riešiť pomocou infraštruktúry Nasdaq a Skwronski sľubuje, že zamestná najlepších odborníkov v oblasti kyber bezpečnosti. Technológia, ktorú budú používať je už implementovaná na viac než 70 burzách na svete, takže od nej môžeme očakávať vysokú odolnosť voči hackerským útokom.

Čo sa týka regulácií, zákazníci v USA majú smolu, pretože zatiaľ nebudú mať prístup k platforme. Vedenie je v súčasnosti zapojené do procesu na získanie federálnej licencie s regulačnými orgánmi USA. Obchodníci z Európy budú mať vstup na burzu bez obmedzení.

Mesačné poplatky

Platforma si nebude účtovať poplatky za každý jeden obchod, ale namiesto toho bude stanovený mesačný poplatok vo výške 10 eur. Túto výhodu určite ocenia traderi, ktorí obchodujú s väčším obnosom. Burza umožní zákazníkom nakúpiť si kryptomeny za fiat a tiež zabezpečí dôležitý proces výberu peňazí späť na bankový účet.

Podpora najlepších kryptomien

Na začiatku sa očakáva, že platforma bude ponúkať obchodovanie s menami ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. V druhej fáze sa objaví top 25 kryptomien a niektoré menšie tokeny. Obchodníkov s altcoinami s nízkou kapitálovou hodnotou nepotešili. Jasne oznámili, že nebudú podporovať zalistovanie projektov len preto, že si za to zaplatia. Dostatočne dobré projekty sa toho vraj dočkajú.

Platforma tiež bude ponúkať chat, ktorý používateľom umožní komunikovať medzi sebou a vymieňať si novinky a informácie.

Zhodnotenie

Spoločnosť DX si veľmi dobre načasovala svoje oznámenie. V čase, keď sa odohráva Consensus na seba stiahla kúsok pozornosti hlavne vďaka tomu, že budú používať technológiu Nasdaq. Zabezpečenie niektorých búrz je v žalostnom stave a preto by DX Exchange mohla byť jednou z najbezpečnejších platforiem pre obchodovanie. Sami tvrdia, že už dnes zamestnávajú tím 72 zamestnancov, ktorí sa budú venovať spusteniu platformy a jej budúcemu vývoju.

Link na web https://dx.exchange a ich promo video.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.