Cryptopia obnoví obchodovanie do konca marca

Cryptopia, nedávno napadnutá novozélandská krypto burza, zverejnila 17. marca aktualizáciu svojho plánu na obnovenie obchodovania na svojej platforme, čo sa očakáva do konca marca.

Spoluzakladateľ Cryptopie, Rob (Hex) Dawson uviedol, že spoločnosť je plne odhodlaná burzu obnoviť. Hex poskytol zákazníkom Cryptopie údaje o prebiehajúcom procese obnovovania, ako aj všeobecné odporúčania pre interakciu s ich účtami.

Cryptopia znovu spustila svoju webovú stránku vo forme “len na čítanie“ 5. marca, pričom platforma zobrazovala zostatky tak, ako boli pred 14. januárom 2019, čo je dátum 16 milónovej krádeže. Burza vysvetlila, že webová stránka môže byť použitá na resetovanie hesiel a dvojfaktorového overovania, čo je zároveň podľa Hexa najvyššou prioritou z hľadiska podpory klientov v súčasnej fáze.

V novom oznámení Cryptopia poskytla pár podrobností o procese náhrady pre ľudí, ktorí stratili finančné prostriedky v dôsledku hacku, a dodala, že pracuje na zaistení toho, aby bol proces v súlade s miestnymi zákonmi.

Hex špecifikoval, že používatelia, ktorí stratili svoje kryptomeny, budú vidieť v detailoch účtu „Výbery„ týchto mincí, no identifikačné čísla týchto transakcií (TXID) nebudú v sieti existovať; budú však obsahovať podrobnosti o tom, ako bola minca ovplyvnená udalosťou.

Za každý príkaz na výber budú používatelia vidieť aj následný vklad Cryptopia Loss Marker (CLM)  ktorý bude reprezentovať stratené mince. Hex poznamenal, že CLM nie je minca a nemôže byť zatiaľ obchodovaná, ale je to číslo v databáze, ktoré predstavuje stratu každej mince každého užívateľa v novozélandských dolároch (NZD) v čase udalosti.

Zakladateľ spoločnosti Cryptopia v oznámení tiež uviedol, že používatelia sú teraz schopní zrušiť obchodné príkazy prostredníctvom webovej stránky, zatiaľ čo rozhranie API je stále zakázané. Burza dôrazne varovala svojich používateľov, aby sa zdržali vkladania finančných prostriedkov do starých adries na Cryptopii.

Burza oznámila, že nebudú pokračovať v obchodovaní, kým si nebudú istí, že zostatky používateľov sú v bezpečí.

Zdroj: 1, 2

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.