Coincheck hack – nové vyhlásenie zmenárne a prezidenta NEM nadácie

Obete krádeže zo zmenárne Coincheck si môžu vydýchnuť. Zmenáreň na dnešnej tlačovej konferencii oznámila, že v priebehu budúceho týždňa odškodní všetkých poškodených zákazníkov. Odškodnenie bude v japonských Jenoch a výmenný kurz bol stanovený na 0.81USD za 1 XEM. Pre poškodených je to skvelá správa hlavne preto, že momentálna cena za 1 XEM medzičasom klesla na zhruba 30 centov. Očakáva sa, že minimálne časť odškodnených zákazníkov obnoví svoje pozície v tejto kryptomene. Vďaka krádeži môžu za rovnakú investíciu nakúpiť takmer trojnásobok XEM tokenov, ktoré stratili!

Musia sa ale poponáhľať, lebo cena XEM začala po oznámení o vyplácaní poškodených rýchlo stúpať. Momentálne cena XEM narástla o 15% oproti hodnotám spred 24 hodín. A to aj napriek všeobecne negatívnym náladám na trhu kryptomien.

Z tweetu Bloomberg reportéra Yuji Nakamuru sme sa dozvedeli aj ďalšie informácie z Coincheck vyhlásenia:

  • Obchodovanie na burze bude obnovené budúci týždeň
  • Hacker sa dostal do systému pomocou malvéru, ktorý bol nainštalovaný v počítači zamestnanca zmenárne
  • Coincheck stále dúfa, že dostane licenciu na obchodovanie

Dnes sa ku krádeži vyjadril aj Lon Wong, prezident NEM nadácie. Vyjadrení zo strany NEM nadácie bolo v poslednej dobe málo, hlavne kvôli policajnému vyšetrovaniu krádeže.

Wong priznal, že zlyhanie zmenárne ovplyvnilo nás všetkých a zdieľa frustráciu zo strany komunity. Znova sme si mohli pripomenúť, že sme takí silní, aký je silný náš najslabší uzol. Wong sa zaviazal, že nadácia bude naďalej poskytovať podporu a marketing pre prvotriednu blockchain technológiu – NEM. Krádež bola budíčkom pre ostatné zmenárne, aby skontrolovali a zlepšili bezpečnosť ich systémov.

Bezpečnosť kontroluje aj Japonský regulátor, ktorý bude robiť v zmenárňach náhodné kontroly, aby overil, či majú dostatočné zabezpečenie.

Napriek tomu, že NEM je decentralizovaná technológia a NEM nadácia nemôže priamo zasiahnuť zmrazením účtov, rozhodli sa hackerove účty označovať tokenom owner_of_this_account_is_hacker, aby tak zjednodušili prácu zmenárňam v boji proti praniu špinavých peňazí.

Zdroj: https://medium.com/nemofficial/coincheck-hack-update-statement-from-nems-president-lon-wong-ef7e05794c5b
twitter.com/ynakamura56

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.