CEO Mike Zevakin: Exenium zlepšuje každý aspekt tradičnej kryptomenovej zmenárne 

Exenium si získala celosvetovú pozornosť vďaka svojej inovatívnej zmenárni, o ktorej sme informovali v našom nedávnom článku. Plne funkčný chat-bot prilákal záujem celej krypto komunity. V nasledujúcom interview vysvetľuje Exenium CEO Mike Zevakin, ako do svojej nenáročnej platformy zakomponovali bezpečnosť a funkčnosť.

Ako ste prišli s nápadom vytvoriť kryptomenovú zmenáreň vo forme chat-bota na sociálnych sieťach?

Videli sme niekoľko služieb na výmenu kryptomien, ktoré vznikali na Telegrame. Boli celkom populárne, avšak tieto služby slúžili len ako prostriedok výmeny peňazí, podobne ako Localbitcoins. Mysleli sme, že tento nápad sa dá dotiahnuť ďalej. Chceli sme vytvoriť skutočnú zmenáreň, ktorú môžete otvoriť cez Telegram a iné sociálne siete.

Ako by ste porovnali Exenium s tradičnými kryptomenovými zmenárňami?

Exenium zlepšuje každý aspekt tradičnej zmenárne. Najdôležitejšie sú jednoduchosť použitia a bezpečnosť. Sociálne siete slúžia ako vrstva medzi serverom a konečným zákazníkom. Vďaka ich jednoduchému vzhľadu je prístupná všetkým.

E-book TOP 6 kryptomien na rok 2018 v 40% zľave! 

Povedzte nám viac o Exenium tíme.

Náš tým je zložený zo špecialistov v Blockchain a IT priemysle. Na našej stránke nájdete všetky linky na LinkedIn profily každého člena tímu aj s ich pracovnou históriou.

Bezpečnosť je pre základ pri výbere zmenárne. Aké bezpečné je Exenium a aké kroky ste podnikli aby ste zabezpečili vklady Vašich užívateľov?

Jadro našej zmenárne je ukryté za servermi sociálnych sietí. To znamená, že hacker by musel prejsť cez bezpečnosť sociálnej siete, kde by zistil IP adresu platformy, čo je možné iba povolenými ID adresami. Navyše používame „cold wallet“, čo znamená že 90% finančnej rezervy je uložených v peňaženke, ktorá nie je pripojená na internet. Prípadný hacker by nevedel ukradnúť viac ako 10% rezervy aj v prípade, že by prelomil bezpečnosť.

Všetky účty majú dvoj-faktorovú autentifikáciu, čo ich ochraňuje pred útokmi na jednotlivé zariadenia.

Ktoré kryptomeny momentálne podporujete?

Prvé kryptomeny, ktoré budeme podporovať sú BTC, ETH, BCH, USDT a samozrejme XNT. Neskôr plánujeme pridať veľa ďalších kryptomien a tiež fiat mien. Keď budeme mať funkčný systém, budeme schopní pridať niekoľko kryptomien týždenne.

Jedna z Exenium funkcií je ICO/ITO modul. Viete nám povedať o tom viac?

ITO modul umožní novým projektom začať svoje ICO/ITO na našej zmenárni a tým si ušetriť prácu a zároveň využiť základňu krypto investorov, ktoré bude Exenium mať. Výrazná výhoda je, že keď sa ICO skončí, token bude hneď obchodovateľný na našej zmenárni. V dnešnej situácii je pre nové projekty veľmi ťažké sa na nejakú zmenáreň dostať.

Aký má Exenium proces pridania nových tokenov a ako sa líši od iných zmenární?

Proces je rýchly a cenovo dostupný. Nepýtame si choré sumy. Dokonca, pár “nový token – XNT” je zadarmo. Každý projekt, ktorý pustíme na našu platformu je starostlivo vybraný, aby sme pre našich užívateľov zaručili bezpečnosť investície. Sľubujeme, že všetky tokeny založené na známych platformách (NEM, ETH, Waves, Bitshares..) pridáme do týždňa. Žiadna iná zmenáreň na dnešnom trhu nie je schopná pridávať nové kryptomeny v krátkom čase, navyše spodná cenová hranica na pridanie tokenu sa pohybuje od 5 do 10 BTC.

S akými chat aplikáciami je Exenium bot kompatibilný?

Momentálne iba Telegram. Naše ďalšie plány sú Facebook, Whatsapp, Wechat, Discord.

Budú môcť aj nezávislí developeri integrovať Exenium bota do ich vlastných aplikácií?

Vždy vítame nové messaging aplikácie, ale developeri by v tomto prípade museli spolupracovať s nami.

Práve prebieha Exenium ITO. Aké sú podmienky a kedy sa skončí?

ITO sa končí 15. apríla. Momentálny bonus je 15%. Cena je 0,05 ETH a maximálna hranica je stanovená na 50 miliónov USD.

Ako sa dá XNT token využiť v Exenium zmenárni?

XNT môže byť využitý na platenie služieb ako pridanie tokenu,  poplatky za obchodovanie atď. s 10% zľavou oproti základnej cene. Všetky využité tokeny budú spálené. XNT bude obchodovateľný so všetkými ostatnými kryptomenami, s niektorými exkluzívne. Takto je zaručený rast hodnoty v závislosti od toho, ako rýchlo bude zmenáreň rásť.

Aké sú plány Exenia potom, ako sa skončí ITO?

Plánujeme spustiť zmenáreň krátko po skončení ITO. Do dvoch mesiacov integrujeme fiat páry. Potom sa zameriame na pridanie užitočných funkcií do našej zmenárne ako API, maržové obchody, súkromný systém na správu portfólií a veľa ďalších možností, ktoré sme uverejnili v našom roadmape. A toto všetko počas neustáleho pridávania nových kryptomien!

Pre viac informácií o Exenium, navštívte exenium.io. Môžete si prečítať aj ich whitepaper alebo sa zapojiť do diskusií na Facebooku, Twitteri, Youtube alebo Telegrame.

Aký názor máte na obchodovanie na sociálnych sieťach vy?

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.