Burza proti hackerom. Binance ponúka štvrť milióna za ich dolapenie

Jedna z najväčších búrz s kryptomenami sa pustila do boja proti hackerom, ktorí stále častejšie útočia na celé odvetvie. Zakladateľ Binance Zhao Changpeng ponúka 250tisíc amerických dolárov za informácie, ktoré povedú k dolapeniu hackerov, ktorí útočili v minulom týždni.

Odmena bude vyplatená, ako inak, v kryptomene. Burza už vyhradila 10 miliónov na budúce odmeny a vyzýva aj ďalšie platformy, aby konali rovnako. Binance v minulom týždni priznala, že bola terčom „phishingu a pokusom o krádeže vo veľkom rozsahu.“ Burza síce tvrdí, že všetky úspory sú v bezpečí, zároveň však pripomína, že nie je schopná zvrátiť niektoré obchody, ktoré hackeri na napadnutých účtoch spravili.

Prudký rast cien virtuálnych mien spravil z búrz veľmi zaujímavý cieľ pre cyber zlodejov. Len od začiatku roka ukradli hackeri v Japonsku a Taliansku kryptomeny za približne 700 miliónov dolárov.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.